کِبِک کانادا پوشاندن چهره را محدود کرد

به گزارش مجله ابوذریون، تارنمای خبری گاردین گزارش داد؛ استان کِبِک کانادا روز چهارشنبه با تصویب قانونی جدید، پوشاندن چهره را در مکان هایی از جمله ادارات دولتی و در زمان استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی ممنوع نمود.

کِبِک کانادا پوشاندن چهره را محدود کرد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایرنا، به نظر می رسد این نخستین بار باشد که طرح منع پوشاندن چهره در بخشی از آمریکای شمالی اجرایی می گردد.

این طرح که روز چهارشنبه به تصویب رسید، پایانی بر دوسال اختلاف و مباحثه بود. مخالفان قانون جدید آن را به نقض آزادی بعضی اقلیت ها از جمله زنان مسلمان تعبیر می نمایند؛ گرچه در متن قانون از اشاره مستقیم به برقع و نقاب پرهیز شده است.

پیش نویس اولیه این قانون، پوشاندن چهره را تنها در زمان استفاده از خدمات دولتی و نهادهای بهره مند از ردیف بودجه از جمله دانشکده ها منع می کرد؛ با این حال گستره آن در ماه اوت به شهرداری ها، هیات اجرایی مدارس، بیمارستان ها و حمل و نقل عمومی رسید.

در این قانون تاکید شده است می توان بعضی افرادی را که به تعلیم آموزه های دینی می پردازند و یا به علت خطرات شغلی ناچار به پوشاندن چهره خود هستند، استثنا دانست.

این مسئله موجب به وجود آمدن سردرگمی در نحوه اجرای قانون شده است. استفان والی سرپرست امور قضایی کبک روز چهارشنبه وعده داد که استانداری به زودی دستورالعمل های جزئی تری را در این رابطه ارائه دهد.

پیش از این ممنوعیت های مشابهی در بعضی کشورهای اروپایی مانند بلژیک، بلغارستان، فرانسه، ایتالیا، سوئیس و هلند به اجرا در آمده بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 493

به "کِبِک کانادا پوشاندن چهره را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کِبِک کانادا پوشاندن چهره را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید