کرونای انگلیسی از نظر سازمان جهانی بهداشت

به گزارش مجله ابوذریون، مدیر بخش بیماری های همه گیر سازمان جهانی بهداشت کشف نوع جدید کرونا در انگلیس را به دلیل تغییرات ویروسی امری معمول خواند و گفت این سازمان شواهدی ندارد که نشان دهد نوع انگلیسی کرونا نرخ مرگ ومیر بالاتری به همراه دارد.

کرونای انگلیسی از نظر سازمان جهانی بهداشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سیلوی بریاند مدیر بخش بیماری های همه گیر و اپیدمیک سازمان جهانی بهداشت در گفتگو با شبکه خبری بی اف ام تی وی فرانسه به اظهارنظر درباره نوع جهش یافته ویروس کرونا که ابتدا در انگلیس دیده شد و حالا در چند کشور دیگر قاره اروپا گزارش شده، پرداخت.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، او هم مانند مقامات انگلیسی گفت در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت شواهدی ندارد که نشان دهد نوع انگلیسی کرونا نرخ مرگ ومیر بالاتری را به همراه دارد.

وی گفت: ویروس ها تغییر می کنند و چیزی که اکنون در حال رخ دادن است جای تعجب ندارد. باید برای درک این که آیا تاثیر این ویروس بر سلامت انسان تغییر خواهد، تحقیقات آزمایشگاهی بیشتری انجام بشود. در این مرحله، هیچ تغییری در نرخ مرگ ومیر را شاهد نیستیم.

این مقام سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به این که آیا گونه جدید بر اثربخشی واکسن کرونا تاثیر خواهد گذاشت، باز هم بر لزوم تحقیقات بیشتر تاکید کرد. وی در عین حال گفت که ویروس به ندرت بر عملکرد واکسن تاثیر خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: معتقدم تدابیری که در انگلیسی به کار گرفته شده در دوره آغاز واکسیناسیون امکان ممانعت از شیوع را فراهم می کند.

پیشتر رسانه ها از برگزاری نشست اضطراری 27 کشور اتحادیه اروپا در روز دوشنبه برای واکنش نشان دادن به کرونای انگلیسی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس به دنبال اعلام روز گذشته بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مبنی بر پیدا شدن گونه ای جدید از کرونا با سرعت شیوع بیشتر نسبت به نمونه های قبلی، چند کشور اروپایی تدابیر امنیتی را در پیش گرفتند. هلند، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان و لوگزامبرگ تمام ارتباط های هوایی خود را با انگلیس قطع کردند. در برخی کشور ها نیز ارتباط ریلی با انگلیس متوقف شده است.

آلمان به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا خواستار برگزاری نشستی ویژه در روز دوشنبه برای بررسی نحوه مقابله با شیوع گونه جدید کرونای یافت شده در انگلیس شده است. فرانسه و اسپانیا از دیگر کشور های عضو اتحادیه روپا هم درخواست مشابهی ارائه داده اند. سازمان جهانی بهداشت نیز از تماس با انگلیس در این زمینه خبر داده است.

وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه هفته گذشته از یافت شدن نوع جدید ویروس کرونا با قدرت شیوع سریع تر در این کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری بی بی سی مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس گفت که دست ِکم 60 مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1550

به "کرونای انگلیسی از نظر سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی از نظر سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید