کشف مومیایی یک نوجوان با پوست و موی سالم

به گزارش مجله ابوذریون، باستان شناسان در کشور پرو یک مومیایی کشف کردند که گمان می رود بیش از 1200 سال قدمت داشته باشد و بعضی از پوست و مو های آن هنوز دست نخورده است.

کشف مومیایی یک نوجوان با پوست و موی سالم

کاوش باستان شناسان کشور پرو در آمریکای جنوبی در دامنه کوهستان های لیما به کشف یک مومیایی به قدمت بیش از 1200 سال منجر شد.

مومیایی این فرد که احتمالا در زمان مرگ، نوجوان بوده است داخل یک مقبره زیرزمینی و درحالی کشف شد که پارچه های مخصوص خاکسپاری دور آن پیچیده شده بود.

به گفته باستان شناسان، این مومیایی درحالی کشف شده که تقریبا سالم به جای مانده است.

پرو که بیشتر به علت وجود ارگ باستانی اینکا ها به نام ماچوپیچو شناخته می گردد، خانه فرهنگ های مختلف پیشاهیسپانیک بوده که قرن ها پیش از ظهور امپراتوری اینکا در این منطقه زندگی می کردند.

مومیایی ای که اخیرا کشف شده است به نوجوانی تعلق دارد که بین 1100 تا 1200 سال پیش زندگی می کرد و احتمالا از تمدن لیما یا ایچما بوده است. این مومیایی در فاصله 200 متری نخستین مومیایی کشف شده در این محوطه باستان شناسی پیدا شده است.

این محوطه باستان شناسی که با نام Cajamarquilla شناخته می گردد، خانه ویرانه های چهار هرم و سایر ویرانه های تاریخی همانند دیوار هایی شبیه به هزارتو است. این محوطه در حقیقت پس از چان چان واقع در شمال پرو، دومین شهر بزرگ آجری این کشور محسوب می گردد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

منبع: فرارو

منبع: فرادید
انتشار: 6 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2380

به "کشف مومیایی یک نوجوان با پوست و موی سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مومیایی یک نوجوان با پوست و موی سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید