گل محمدی برگ برنده پرسپولیس مقابل استقلال را فاش کرد

به گزارش مجله ابوذریون، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از ملاقات تیمش مقابل استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: قبل از هر چیز جا دارد از میهمان نوازی و استقبال خوب مردم و باشگاه استقلال تاجیکستان تشکر کنم. در این مدت ایرانی های مقیم تاجیکستان هم ما را مورد محبت قرار دادند. مشترکات فرهنگی زیادی بین دو کشور وجود دارد. وقتی اینجا هستیم احساس نمی کنیم در کشوری غریب هستیم. از قدیم نزدیکی فرهنگی بین دو کشور وجود داشته است و امیدوارم روابط خوبی که بین ایران و تاجیکستان وجود دارد، قوی تر و محکم تر گردد.

گل محمدی برگ برنده پرسپولیس مقابل استقلال را فاش کرد

می دانیم در چه مرحله حساسی قرار داریم و باید مقابل تیمی جوان و پُرتلاش بازی کنیم.، وی با بیان این جمله در خصوص ملاقات مقابل استقلال تاجیکستان گفت: برای رسیدن به این مرحله بازی های خوبی انجام دادیم و زحمت زیادی کشیدیم. دوست تداریم راحت از این مرحله کنار برویم. قطعاً برای مبارزه و جنگیدن و اینکه بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم وارد زمین خواهیم شد. فکر می کنم تجربه خوب بازیکنان مان از دوره های قبل برگ برنده ما خواهد بود. این تجربه خیلی می تواند به یاری ما بیاید. ما تیم خوبی داشته و ایمان و اعتقاد کامل به تیم مان داریم. می دانیم بچه ها همواره مرد روز های سخت هستند و امیدوارم که فردا هم یکی از روز های خوب ما رقم بخورد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگاران تاجیکستانی در خصوص شرایط این تیم شرح داد: بیشتر از دو سال است که پرسپولیس به اسم تیم میزبان بازی نکرده است. نزدیک به 900 روز و نزدیک به سه سال است که به خاطر وضعیتی که وجود دارد و بحث تحریم ها و ویروس کرونا، خارج از خانه بازی می کنیم. این شرایط، کار را برای هر تیمی سخت می نماید. با توجه به اینکه پرسپولیس پُرهوادارترین تیم آسیاست قطعاً نبود طرفداران بیشترین ضربه را به ما می زند، اما در هر صورت ما پرسپولیس هستیم و همواره برای بردن و افتخار به خاطر طرفداران جنگیدیم و تا آخرین نفس هر کاری از دست مان بربیاید انجام می دهیم. بازیکنان هم انصافاً در چند سال گذشته نشان دادند چقدر تفکرات عظیم، انگیزه بالا و اراده قوی دارند و توانستند مسائل را رفع نمایند.

گل محمدی در خصوص شناختش از تیم استقلال تاجیکستان توضیح داد: شناخت ما این تیم برمی شود به فیلم بازی های شان در لیگ قهرمانان آسیا. متأسفانه بازی های اخیر این تیم از تلویزیون پخش نمی شد، حالا نمی دانم در خصوص دلیلش چه بگویم! ما فقط از مرحله گروهی تیم استقلال فیلم داریم و بررسی کردیم، اما همانطور که گفتم تیم جوان و باانگیزه ای هستند. آن ها خیلی خوب هم دفاع می نمایند و قطعاً بازی راحتی نخواهیم داشت.

وی درباره حضورش در تاجیکستان و اینکه برای چندمین بار مقابل تیمی از این کشور بازی خواهند کرد، گفت: اولاً که خیلی خوشحالم در تاجیکستان هستم و همانطور که گفتم اصلاً اینجا احساس غریبی نداریم. روح و هدف ورزش دوستی بین ملت ها و دولت ها و ایجاد رفاقت است. همواره این شعار ورزش بوده است. فردا هم یکی از همین رویداد های ورزشی است. احترام زیادی برای تیم حریف قائل هستیم، خصوصاً به خاطر هم زبان بودن. همه ما می دانیم زبان فارسی یکی از زبان های شیرین دنیاست و ما باید به زبان مان افتخار کنیم. فردا می تواند جشن خوبی برای دوستی بین کشور ها باشد. همه ما برای اولین بار است که مقابل تیمی از کشور تاجیکستان بازی می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در انتها راجع به تیم استقلال تاجیکستان خاطر نشان کرد: تیمی که خوب دفاع می نماید قطعاً برای ضدحمله برنامه دارد. طبق شناختی که ما داریم تیم استقلال با سرعت ضدحمله می زند و بازیکنان خیلی خطرناکی دارد. همه این موضوعات را بررسی کردیم و هم از قدرت خط حمله و هم قدرت دفاع تیمی شان اطلاع داریم. به هر حال راه چاره های باز کردن دفاع این تیم و مهار مهاجمان شان را تمرین کردیم و امیدواریم فردا آن ها را اجرا کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1941

به "گل محمدی برگ برنده پرسپولیس مقابل استقلال را فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی برگ برنده پرسپولیس مقابل استقلال را فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید