ابلاغ مصوبه دولت درباره معین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز

به گزارش مجله ابوذریون، معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به مشخص تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور را ابلاغ کرد.

ابلاغ مصوبه دولت درباره معین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به مشخص تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه مورخ هشتم تیر 1399 و با هدف تسهیل فضای کسب و کار در کشور و برطرف سردرگمی فعالان حوزه استخراج رمز، امکان­ پذیری نظارت، کنترل و برنامه­ ریزی دولتی بر فعالیت­ های استخراج رمز ارز، شفاف سازی، ساماندهی و سلامت فعالیت های این حوزه و حفاظت از منابع عمومی در حوزه برق و انرژی، نسبت به مشخص تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور تصمیم گیری کرد.

به موجب مصوبه دولت، کلیه دارندگان دستگاه های استخراج رمز ارز (ماینر) مکلف شدند حداکثر ظرف مدت یک ماه از زمان اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به ثبت مشخصات هویتی خود به همراه تعداد و نوع دستگاه هایی که در مالکیت آن ها می باشد، در سامانه ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص می کند، مطابق فرم موجود در این سامانه اقدام کرده و حسب مورد به وسیله درگاه پرداخت اینترنتی تعبیه شده در همین سامانه، نسبت به پرداخت کلیه حقوق و عوارض دولتی اقدام کنند.

دولت همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کرد ظرف مدت یک ماه از تاریخ عملیاتی شدن سامانه موضوع این مصوبه، فهرست مراکز دارای جواز تأسیس در این صنعت را اعلام نماید. دارندگان دستگاه ها مکلفند از تاریخ اعلام فهرست مذکور، ظرف مدت یک ماه، تمام دستگاه های خود را به مراکز یاد شده تحویل دهند یا نسبت به أخذ مجوز فعالیت اقدام کنند. مراکز تحویل گیرنده نیز مکلفند رسید تحویل را در سامانه مذکور بارگذاری کنند. نگهداری از دستگاه ­ها در مراکز فاقد مجوز، ممنوع است. این وزارتخانه همچنین موظف است دستورالعمل نحوه اعطای مجوز فعالیت و درگاه آن را ظرف حداکثر یک ماه از تاریخ این مصوبه در درگاه ملی مجوز های کشور (سامانه G4b) بارگذاری نماید.

برای مشاهده این مرقومه اینجا را مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1252

به "ابلاغ مصوبه دولت درباره معین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مصوبه دولت درباره معین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید