استرالیا سیستم های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می نماید

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جاش فرایدنبرگ، خزانه دار استرالیا گفت به دقت مشغول آنالیز این موضوع و پیشنهادات دیگری است که در گزارشی برای دولت تهیه شده است.

استرالیا سیستم های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می نماید

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

این گزارش درباره آن است که آیا سرعت توسعه سیستم های پرداخت با سرعت پیشرفت فناوری و تغییرات در تقاضای مشتری هم تراز است یا خیر.

سرویس هایی مانند اپل پی، گوگل پی و وی چت پی چین طی سال های اخیر به سرعت فراگیر شده اند اما سرویس های مذکور به اسم سیستم های پرداخت طراحی نشده اند و در نتیجه خارج از چهارچوب قانونگذاری شده، فعالیت می نمایند.

او در این باره می گوید: در نهایت اگر هیچ کاری برای اصلاح چهارچوب فعلی انجام نگردد، شرکت های سیلیکون ولی به تنهایی آینده سیستم های پرداخت را معین می نماید. این در حالی است که سیستم های مذکور بخشی مهم از زیربنای اقتصادی ما هستند.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) در اوایل ماه جاری از ناظران اقتصادی جهانی خواسته بود رشد تأثیرگذاری شرکت های عظیم فناوری و اطلاعاتی وسیعی که در اختیار شرکت های عظیم مانند گوگل، فیس بوک، آمازون و علی بابا قرار گرفته است را کنترل نمایند.

در گزارش ارائه شده به دولت استرالیا، توصیه شده با توجه به قدرت شرکت های فناوری به اسم تهیه نماینده سرویس پرداخت، باید شرایط قانونی کیف پول های الکترونیکی تعیین گردد.

بعلاوه گزارش توصیه نموده دولت و صنعت با یاری یکدیگر برنامه استراتژیکی برای زیست بوم پرداخت وسیع تر و یک چهارچوب یکپارچه مجوز دهی برای سیستم های پرداخت توسعه یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1920

به "استرالیا سیستم های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا سیستم های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید