استرس و فکر زیاد را تنها با 1 روش از بین ببرید

به گزارش مجله ابوذریون، 2 عامل مخرب و تاثیرگذار استرس و فکر زیاد فکر و روح را درگیر می سازد، ده ها راه و روش برای رهایی از این حالت کشف شده است، اما ساده ترین آن ها راهی است که هر کسی می تواند به سادگی انجام دهد.

استرس و فکر زیاد را تنها با 1 روش از بین ببرید

امروزه بنابه دلایل مختلفی، ما انسان ها بیش از حد تحت فشار و استرس قرار می گیریم و در همین حین در مسائل روزمره زندگی غرق می شویم و نمی توانیم از مشکلاتی که برای خودمان ساخته ایم رهایی یابیم و احساس می کنیم که دیگر زندگی برایمان کافی است و خودمان را محدود می کنیم؛ این ها همه ناشی از استرس و فکر زیاد است. با مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید.

عادتی که می تواند استرس و فکر زیاد را متوقف کند!

مطالعه ای به وسیله دانشمندان در این زمینه اجرا شده است که راه ساده ای برای رهایی از این مشکل معرفی کند. این مطالعه در دانشگاه ایالتی میشیگان انجام شد و دریافتند که مهم ترین مورد برای ترک این استرس ها فقط داشتن یک فکر سالم است. یکی از دانشمندان به نام (Hans Schroder) برای این مطالعه از چندین دانشجو که استرس داشتند و بسیار مضطرب بودند استفاده کرد.

او از دانشجویان خواسته بود تا یک نوع پرسش و پاسخ با دقت بالا را انجام دهد. از نیمی از دانشجویان خواسته بودند که از احساسات و افکار عمیق خود بنا به درخواست استادشان در مدت 8 دقیقه بنویسند و به نیم دیگر دانشجویان زمان بیشتری داده شده بود تا درباره کارهایی که در روز گذشته خود انجام داده بودند بنویسند.

محققان این افراد را به طور کامل تحت نظر گرفتند و رفتار آن ها را آنالیز کردند و در خاتمه دریافتند که هر دو گروه تقریبا در یک حدود، کاری را که باید انجام می دادند، انجام دادند ولی گروه دوم کاری را که برعهده شان بود، بهتر و سریع تر انجام دادند.

نوشتن راهی ساده و البته موثر در کنترل استرس و فکر زیاد

این تحقیق نشان داد افرادی که شغل های پر استرس مانند، روزنامه نگاری یا نویسندگی دارند ممکن است با نوشتن زیاد و در آینده برای انجام وظایف خود کمتر استرس داشته باشند.

دکتر جیسون موزر (Jason Moser) استاد دانشکده روانشناسی و مدیر آزمایشگاه روانشناسی بالینی در طی این مطالعه اعلام کرد: نوشتن باعث می گردد که فکر کمتر درگیر گردد و انسان هم کمتر استرس های بی جهت داشته باشد و در تقویت حافظه نیز موثر است.

تحقیقات اضافی

این اولین مطالعه نیست که می گوید نوشتن استرس را از بین می برد. در سال 1986 میلادی جیمز پنبانکر مطالعه ای انجام داد و در طی این مطالعه دریافت که نوشتن می تواند استرس را کاهش دهد و به مرور زمان می تواند آن را از بین ببرد. او دریافت که با نوشتن خاطرات و تجربیات تان بر روی کاغذ، قادر به درک بهتر آن خواهید بود.

نوشتن می تواند دید ما از زندگی را تغییر دهد و یک دید زیبا داشته باشیم و می تواند به راحتی در روابط عموم ما نیز تاثیر بگذارد و تمرکزمان نیز بیشتر گردد.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از روانشناسی 10 فایده شگفت انگیز موسیقی برای فکر و روان را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2383

به "استرس و فکر زیاد را تنها با 1 روش از بین ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس و فکر زیاد را تنها با 1 روش از بین ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید