انجام بیش از 64 میلیون سفر ماهانه و ادامه بلاتکلیفی واکسیناسیون رانندگان اسنپ

به گزارش مجله ابوذریون، اوایل مرداد مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از شروع واکسیناسیون رانندگان تاکسی در کشور اطلاع داد. چندی بعد صحبت از واکسیناسیون رانندگان تاکسی های اینترنتی به میان آمد اما خیلی زود از اولویت واکسیناسیون مشاغل پرخطر کشور خارج شدند.

انجام بیش از 64 میلیون سفر ماهانه و ادامه بلاتکلیفی واکسیناسیون رانندگان اسنپ

به گفته محمد خلج، مدیرعامل اسنپ، کاربران راننده این تاکسی اینترنتی فقط در تیر ماه سال جاری 64میلیون و 490هزار و 81 سفر را به ثبت رساندند و همین آمار نشان می دهد که واکسیناسیون این افراد در قطع زنجیره کرونا تا چه حد حائز اهمیت است و به حفظ سلامتی رانندگان و مسافران یاری می نماید.

محمد خلج در خصوص فعالیت این تاکسی اینترنتی در دوران کرونا می گوید: از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در ایران و شروع قرنطینه ها و از رونق افتادن کسب وکارها، خدمات آنلاین به اسم بازوی یاریی در صحنه حضور پیدا کردند و به تداوم ارائه خدمات مورد احتیاج مردم (از حمل ونقل عمومی تا فروش اینترنتی) یاری کردند. از آن موقع تا کنون کاربران راننده و موتورسوار اسنپ در خط مقدم حضور دارند و در هر شرایطی به مردم عزیز کشورمان خدمت رسانی می نمایند و اجازه نمی دهند چراغ کسب وکارهای کوچک و محلی خاموش گردد. حتی وقتی بحث محدودیت تردد پیش آمد باز این عزیزان بودند که مسئولیت جابه جایی هموطنان را برعهده گرفتند.

مدیرعامل اسنپ در خصوص اقدامات این تاکسی اینترنتی برای ایمنی سفرهای این سامانه می گوید: از همان زمان با در نظر گرفتن وام های حمایتی و ضدعفونی کردن ناوگان و توزیع ملزومات بهداشتی تمام کوشش خود را کردیم تا در پیشگیری از شیوع کرونا نقش داشته باشیم. بعلاوه در همکاری با وزارت بهداشت پایش دقیق سلامت ناوگان رانندگان را در دستور کار قرار دادیم و رانندگانی را که در راستا خدمت رسانی به کرونا مبتلا می شوند شناسایی و تا زمان بهبود کامل غیبرطرفال می کنیم و در این مدت حمایت های اقتصادی در قالب وام های بدون بهره را به این عزیزان ارائه می دهیم.

خلج در خصوص دلایل به تعویق افتادن واکسیناسیون رانندگان این سامانه اینطور شرح می دهد: از زمانی که بحث واکسیناسیون و اولویت بندی مشاغل در ایران مطرح شد مذاکرات و پیگیری های خود را شروع کردیم و معتقدیم که واکسیناسیون رانندگان و موتورسوران اسنپ نقش بسیار مهمی در پیشگیری از شیوع کرونا دارد. خوشبختانه از حدود 20 روز پیش واکسیناسیون کاربران راننده اسنپ شروع شد، اما متاسفانه در بعضی شهرها با مسائلی در زمان بندی و نوبت دهی روبرو شدیم و در نهایت طی نامه ای این موضوع به آینده موکول شد.

تمام هماهنگی های لازم از طرف تیم اسنپ برای واکسیناسیون کاربران راننده عزیز با سازمان های مربوطه صورت گرفته بود و بروز مسائل در نوبت دهی مراکز واکسن از حیطه اختیارات ما خارج است. اما از آنجایی که باور داریم سلامتی کاربران راننده اسنپ در قطع زنجیره کرونا بسیار حیاتی است، تا انتها واکسیناسیون ناوگان اسنپ از هیچ کوششی برای برطرف مسائل و مسائل احتاقتصادی فروگذار نخواهیم کرد. به امید اینکه بتوانیم از این روزهای سخت به سلامت عبور کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1928

به "انجام بیش از 64 میلیون سفر ماهانه و ادامه بلاتکلیفی واکسیناسیون رانندگان اسنپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیش از 64 میلیون سفر ماهانه و ادامه بلاتکلیفی واکسیناسیون رانندگان اسنپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید