اپراتورها از روز شنبه 24 ساعت فرصت دارند اختلال کلاب هاوس را رفع کنند

به گزارش مجله ابوذریون، مصوبه هیئت وزیران درباره اختلال وب سایت ها و نرم افزارها توسط اپراتورها ابلاغ شد.

اپراتورها از روز شنبه 24 ساعت فرصت دارند اختلال کلاب هاوس را رفع کنند

این مصوبه اواخر فروردین ماه توسط هیئت وزیران به تصویب رسیده بود و در اولین مورد برای رفع اختلال شبکه اجتماعی کلاب هاوس اجرایی خواهد شد.

نشریه پیوست با انتشار عکسی از این ابلاغیه که امروز 2 اردیبهشت ماه به همه اپراتورها و شرکت های اینترنتی FCP ابلاغ شده است؛ از روز شنبه فرصت یک هفته ای آن ها برای برداشتن اختلال عمدی روی کلاب هاوس آغاز خواهد شد. هیئت وزیران جریمه های بسیار سنگینی را برای اپراتورهای متخلف در نظر گرفته است.

چند روزی است که شبکه اجتماعی کلاب هاوس با اختلال هایی روبرو شده است. ابتدا، تصور می شد کلاب هاوس در ایران با دستور قضایی فیلتر شده است ولی بعدا و پس از پیگیری های وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات تعیین شده فقط سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و شرکت مخابرات ایران به عمد اختلال هایی را روی کلاب هاوس ایجاد کردند.

جزئیات مصوبه هیئت وزیران

در این مصوبه ابلاغ شده به اپراتورها توسط هیات وزیران تصویب و با امضای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری به اپراتورها ابلاغ شده است از سه بند تعیین تشکیل شده است.

در بند اول این مصوبه تاکید شده که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف است با جمعآوری مستندات ظرف 24 ساعت محدودیت، اختلال یا انسداد را به اپراتورها اعلام و هم زمان مراتب محدودیت ، اختلال یا انسداد را در پایگاه اطلاعرسانی خود منتشر کند.

همچنین در بند دوم این مصوبه آمده است که در صورتی که اپراتورها ظرف 24 ساعت از زمان اعلام رگولاتوری نسبت به رفع محدوددیت، اختلال یا انسداد اقدام نکنند، سازمان موظف است تا زمان رفع تخلف روزانه تا سقف 50 میلیارد تومان اپراتورهای متخلف را جریمه کند. در این بند آمده است که اپراتور متخلف موظف است با اعلام به سازمان مبالغ جریمه را به حساب خزانهداری کل کشور واریز کند.

اما در بند سوم و در راهحل نهایی گفته شده است که در صورتی که پس از یک هفته از اعلام سازمان، اپراتورها بازهم نسبت به رفع محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکرد، رگولاتوری مجاز است با رعایت وظایف و اختیارات مقرر در اساسنامه و دیگر قوانین و مقررات مربوط، علاوه بر جریمه تعیین شده این تصویب نامه، نسبت به تعلیق (لغو موقت) یا کاهش مدت اعتبار پروانه اپراتور حداکثر به مدت دو سال اقدام کند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1765

به "اپراتورها از روز شنبه 24 ساعت فرصت دارند اختلال کلاب هاوس را رفع کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپراتورها از روز شنبه 24 ساعت فرصت دارند اختلال کلاب هاوس را رفع کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید