اینستکس فقط کانال کالایی است، به تقاضاها درباره CFTوپالرمو مشکوکیم

به گزارش مجله ابوذریون، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گزارش هفتگی شبکه یک سیما درباره کانال اقتصادی اروپایی ها اینستکس گفت: این کانال اقتصادی که اروپایی ها درست نموده اند در حقیقت کانال اقتصادی نیست بلکه یک کانال کالایی است یعنی نفت ما را می گیرند و از آن طرف به ما کالا می دهند و اشتباها اسم این را کانال اقتصادی گذاشته اند، این یک کانال کالایی است، نفت ما به فروش می رسد در مقابلش پول ما می رود در یک صندوقی که در اختیار خودشان است از آنطرف به ما دارو، کالاهای کشاورزی و غذا می دهند.

اینستکس فقط کانال کالایی است، به تقاضاها درباره CFTوپالرمو مشکوکیم

وی در ادامه اضافه کرد: نکته مهم این است کشورهای غربی و اروپایی تامین اقتصادی ما را با مشکل روبرو نموده اند ولی می گویند بیایید با ما همکاری اقتصادی انجام دهید خوب اگر شما بانک هایتان با ما کار نمی نمایند چه انتظاری دارید که بانک های ما با شما مبادله اقتصادی داشته باشند.

رضایی در ادامه از رفتار اروپایی ها انتقاد کرد و گفت: از بی صداقتی غرب و تحمیل خواسته هایشان به کشور ما می گردد فهمید که تامین اقتصادی کشور ما را و حتی پول خود ما را حاضر نیستند به ما بدهند بعد می گویند شما بیاید با ما همکاری اقتصادی داشته باشید و برای همین است که ما به این تقاضاها در مسئله سی اف تی و پالرمو مشکوک هستیم و از دولت و مجلس خواسته ایم به صراحت به ابهامات مجمع تشخیص پاسخ دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت در خاتمه تاکید نمود: باید ببینیم در عمل چه اتفاقی می افتد، متاسفانه صداقت اروپایی ها با ما خیلی بالا نبوده، آمریکایی ها که همواره دروغ گفته اند، اروپایی ها هم همواره وعده می دهند اما نمی دانیم چه مقدار به وعده های خود عمل می نمایند. امیدوارم اینها حداقل یک حداقل وفاداری به امضای خودشان در مساله برجام داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 159

به "اینستکس فقط کانال کالایی است، به تقاضاها درباره CFTوپالرمو مشکوکیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستکس فقط کانال کالایی است، به تقاضاها درباره CFTوپالرمو مشکوکیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید