این قهرمان ملی، برنده پرورش می دهد

به گزارش مجله ابوذریون، هر روز به عشق آموزش، درهای سالن نه چندان بزرگ پینگ پنگ کانون قدس در ایران زمین را باز می نماید. شاگردانش از همه رده هایی سنی هستند. البته خودش سن و سال زیادی ندارد اما 25 سال از زندگی اش را با پینگ پنگ گذرانده است. حامد نادری که سال ها عضو تیم ملی پینگ پنگ کشور بود، همه هم و غمش کشف استعدادهاست.

این قهرمان ملی، برنده پرورش می دهد

خبرنگاران - مریم باقرپور: از 9سالگی سراغ ورزش رفته و اوایل فوتبال بازی نموده اما در 10 سالگی رشته تخصصی پینگ پنگ انتخاب اصلی اش می گردد. سال 1379در مسابقات پینگ پنگ دانش آموزی مقام قهرمانی کشور را کسب می نماید و از سال 1382 تا 1391 به عضویت در تیم ملی در آمده است. نادری درباره انتخاب این رشته ورزشی می گوید: رشته پینگ پنگ کاملاً سرعتی، استقامتی و قدرتی است و باعث ایجاد هماهنگی فکر با اندام بدن می گردد. در واقع ورزشکاران این رشته همزمان با داشتن روحیه نشاط و شادابی و تقویت عضله بدن، به تقویت مغز خودشان هم یاری می نمایند. به همین علت این رشته را 25 سال ادامه دادم و حالا هم در حال آموزش آن به دیگران هستم.

خواندنی های بیشتر را اینجا دنبال کنید

مدرسه ای به قدمت11 سال

بازی در 90 لیگ حرفه ای در پرونده ورزشی نادری است. او مدال های زیادی از مسابقات مختلف مانند بازی های جهانی آلمان (سال 2002) مجارستان و هندوستان را برای کشور کسب نموده و حتی از کشور عمان برای حضور و مربیگری دعوت شده است. اما ایران و کوشش برای هموطنانش را بیشتر ترجیح می دهد. به همین علت از 11 سال پیش در کانون فرهنگی قدس مشغول آموزش به علاقه مندان رشته پینگ پنگ است. او درباره برپایی کلاس های آموزشی می گوید: پینگ پنگ رشته مورد علاقه ام بود و هست، بنابراین با توجه به مدرک تحصیلی ام در رشته تربیت بدنی در مدارس فعال شدم. 11 سال پیش هم با همکاری آموزش و پرورش، نخستین مدرسه پینگ پنگ غرب تهران را در گوشه ای از زمین کانون قدس منطقه2 دائر کردم و تا به امروز صدها شاگرد آموزش داده ام.

کسب رتبه های برتر

حالا هر روز قهرمان سابق تیم ملی از ساعت 4 به کانون قدس در خیابان ایران زمین می رود تا درهای سالن را باز کند و میزبان علاقه مندان به رشته پینگ پنگ باشد. در سالن 7 میز پینگ پنگ وجود دارد که از کودک 6 ساله تا شهروند 70 ساله زیر نظر نادری و دوستانش آموزش می بینند.

البته بعضی از شاگردان مدرسه پینگ پنگ، مانند محمدحسین داداشی، ادیب طاهری، آرمان شریفیان و سروش هاشم نژاد به عضویت در تیم های ورزشی در آمده و قهرمان تهران و کشور شده اند. بعضی هم مانند ایلیا کارگر، رایان فتاحی، مهیار نادری و ده هاغ نفر دیگر علاوه بر کسب مقام قهرمانی استادن تهران توانسته اند عنوان استعدادها برتر استان تهران را کسب نمایند.

نادری می گوید: بیش از یک دهه پیش با هدف ارتقای ورزش دانش آموزان سالن را تجهیز کردم و با گذر زمان به تعداد شاگردان مدرسه افزوده شد. چون اینجا زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت می نماید و خانواده ها به چنین اماکنی اطمینان بیشتری دارند. البته نتایج خوبی هم گرفته ایم. به طوریکه در تمام این سال ها بیشتر تیم های اعزامی از آموزش و پرورش به مسابقات از کانون بوده و خوشبختانه همواره رتبه های برتر شهر تهران و حتی قهرمانی کشوری را کسب نموده اند. بنابراین معتقدم سرمایه گذاری مسئولان آموزش و پرورش در این زمینه تأثیرگذار بوده است.

استقبال مدارس از مدرسه خاص

استقبال علاقه مندان به رشته ورزشی پینگ پنگ بالا است و تابستان سال جاری بیش از 150 نفر در کلاس ها ثبت نام کردند و اکنون هم 60 نفر عضو ثابت دوره های آموزشی هستند. البته سالمندان هم از برنامه های آموزشی بی بهره نبوده و هر روز از ساعت 18:30 تا 20 حضورشان در کانون چشمگیر است. نادری می گوید: با توجه به اینکه سرعت، تمرکز و حرکت در پینگ پنگ مهم است، افرادی که بیماری پارکینسون دارند و حتی افراد دارای نقص عضو در کلاس ها شرکت می نمایند، چون تأثیر مثبت زیادی در شرایط جسمی و روحی آنها دارد.

مدرسه پینگ پنگ قدس هر روز از ساعت 14 تا 21 فعال است و در این ساعت ها علاوه بر علاقه مندان، مدارس هم از برنامه های آموزشی استفاده می نمایند. به طوریکه بیشترین شاگردان مدارس سروش، ایران طلب، نیمایشیج، راه رشد از امکانات سالن استفاده نموده و دانش آموزان شان توانسته اند از همین طریق به مسابقه های قهرمانی راه یابند. نادری می افزاید: با جانمایی 7 میز پینگ پنگ استاندارد و مطابق با میزهای مسابقات جهانی، این امکان برای دانش آموزان فراهم شده تا پس از آموزش، طعم بازی واقعی را حس نمایند و زمان حضور در مسابقه ها با مسئله ای روبرو نشوند.

حضور گروه های مختلف سنی در برنامه های آموزشی این مرکز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2315

به "این قهرمان ملی، برنده پرورش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قهرمان ملی، برنده پرورش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید