بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ICT ، با همراهی محمد جعفر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از این پارک بازدید کردند.

بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

در این بازدید علی اصغر انصاری با اشاره به لزوم تعامل بیشتر بخش های مختلف در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وظیفه ما در وزارت ارتباطات این است که بیش از پیش، با برنامه ریزی نو و افزایش تعاملات، ظرفیت های موجود را شکوفا کنیم و برای آغاز هم، جمع امروز می تواند آغازی برای تعامل بیشتر و هم افزایی بهتر باشد.

وی با بیان اینکه باید مسائل زیرمجموعه های وزارت ارتباطات مدون گردد تا در سطح عالی بتوانیم مسائل را حل کنیم، گفت: در شبکه ملی اطلاعات برنامه زمان بندی داریم. اید با برنامه ریزی سرعت بیشتری به انجام کارها داد تا بتوان در زمان مقرر به اهداف دست یافت.

محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این بازدید، با تأکید بر این که تنها راه پیشبرد برنامه ها، داشتن یک برنامه هم افزا است، گفت: نگاه این برنامه باید به زنجیره خدمات و تکالیفی که می تواند ارائه دهد باشد تا نهایت هم افزایی و تشریک مساعی رخ دهد.

وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این بازدید گفت: باید نه تنها باور وزارت ارتباطات به ظرفیت های پارک فاوا افزایش پیدا کند، بلکه یاری کنیم تا پارک به جایگاه خود نزد بخش خصوصی و استارت آپی هم دست یابد.

وی اضافه کرد: به منظور توسعه فعالیت های پارک فاوا، پژوهشگاه آماده همکاری در بازنمایی جایگاه آن در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار ICT را دارد. باید زنجیره بازیگران تبیین و جای هر یک از بازیگران در زنجیره تحقیق تا بازار تعیین گردد.

یزدانیان با بیان بعضی مسائل زیرساختی پارک فاوا اضافه کرد: با یاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این مسائل زیرساختی به سرعت ح ل و فصل گردد تا موضوع فعالیت پارک کامل گردد و شرکت های خصوصی فعال در این منطقه هم که تجربه نوی کسب می نمایند، بدون مشکل به کار ادامه دهند.

در این بازدید دکتر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با ارائه گزارشی جامع از شرایط و مسائل پارک، خواهان تهیه بیزنس مدل بخش و برگزاری جلسات منظم در این خصوص شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2037

به "بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید