سیلیکون ولی افشاگر رسوایی کمبریج آنالیتیکا را طرد نموده است؟ ، استخدام کریستوفر وایلی در کمپانی H &ampamp M

به گزارش مجله ابوذریون، کریستوفر وایلی افشاگر رسوایی کمبریج آنالیتیکا اخیرا در کمپانی مد و زیبایی مشهور H&M استخدام شده است. این موضوعی است که در نگاه اول ساده به نظر می رسد اما حاوی نکات مهمی است. برای مثال این استخدام سوال مهمی را مطرح می نماید؛چرا وایلی با وجود سوابق در شرکت های تکنولوژیک و تخصص تحلیل داده ها سر از یک برند مد درآورده است؟

سیلیکون ولی افشاگر رسوایی کمبریج آنالیتیکا را طرد نموده است؟ ، استخدام کریستوفر وایلی در کمپانی H &ampamp M

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد نتیجه خیانت به یکی از اعضای سیلیکون ولی طرد شدن از جامعته فناوری است، حتی اگر این ضربه و خیانت غیرمستقیم باشد.

نگاهی به گذشته یادمان می آورد که به محض انتشار گزارش وایلی در مطبوعات، حساب های کاربری وی در بعضی شبکه های اجتماعی مسدود شد و البته هنیچ یک از مدیران سرشناس سیلیکون ولی با او دست دوستی ندادند. جالب است که مدیران سیلیکون ولی همگی به زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک تاختند اما از وایلی هم تقدیر نکردند، گویی وایلی یک مقصر 100 درصد و کاملا گناهکار بود.

وایلی در قرارداد خود با H & M به این شرکت برای ارزیابی بینش مصرف نمایندگان و بهبود محصولات بازار هدف این شرکت یاری می رساند. افزون بر این وی تاکید نموده این همکاری بر اساس اطمینان متقابل و احترام به اصول اخلاقی انجام می گردد.

وایلی، سال گذشته در تبادل نظر با بیزینس اینسایدر گفته بود که با وجود این که برای مدتی طولانی به سازمان ها یاری نموده است تا مفاهیم سیاست اجتماعی در تکنولوژی را درک نمایند، اما این روزها چندان طرفداری بین شرکت های سرشناس ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2324

به "سیلیکون ولی افشاگر رسوایی کمبریج آنالیتیکا را طرد نموده است؟ ، استخدام کریستوفر وایلی در کمپانی H &ampamp M" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلیکون ولی افشاگر رسوایی کمبریج آنالیتیکا را طرد نموده است؟ ، استخدام کریستوفر وایلی در کمپانی H &ampamp M"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید