تنها 55 درصد از بودجه دانشگاه پرداخت شده است

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: بودجه این دانشگاه برای سال جاری حدود 300 میلیارد تومان در نظر گرفته شده و بر اساس لایحه دولت، بودجه ما برای سال آینده نیز حدود 5 تا 6 درصد افزایش داشته است.

تنها 55 درصد از بودجه دانشگاه پرداخت شده است

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران،به نقل از دانشگاه مدرس، محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس درباره آخرین شرایط تخصیص بودجه دانشگاه گفت: در حال حاضر با گذشت حدود 10 ماه از سال تقریبا 55 درصد از بودجه جاری خود را دریافت نموده ایم در حالی که ما انتظار داشتیم بیش از 70 درصد از بودجه تخصیص می یافت، متاسفانه این شرایط تخصیص بودجه مطالبات زیادی را برای دانشگاه ما ایجاد نموده است.

وی اضافه کرد: سال آینده سال بسیار سختی خواهد بود و بعضی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه سال 99 بیشتر متضرر شده اند.

احمدی توضیح داد: بودجه دانشگاه ها در مقایسه با بودجه بعضی طرح های کشور مبلغ زیادی نیست و انتظار این است که این بودجه تا سرانجام سال به صورت صد در صدی تخصیص پیدا کند و طی گفت وگو با مسؤولین کشور قول تخصیصِ کامل گرفته شده است.

وی تاکید نمود: بودجه سال 99 در مجلس شورای اسلامی هنوز نهایی نشده است اما ما کوشش خود را می کنیم تا بودجه قابل قبولی تخصیص یابد.

رئیس دانشگاه در مورد تخصیص یارانه غذای دانشجویی نیز گفت: حدود چند ماه پیش مبلغی با عنوان یارانه تغذیه دریافت شد، اما در این بخش خیلی کمبود بودجه داریم و از این بابت سختی زیادی را برای تامین غذای با کیفیت دانشجویان متحمل می شویم چرا که هم هزینه ها افزایش یافته و هم اعتبار تخصیصی زمینه پایین است و ما مجبور هستیم این مشکل را با درآمدهای خود جبران کنیم. اما برای سال آینده این مساله می تواند سخت تر باشد و نیازمند هستیم که یارانه ویژه خارج از بودجه دانشگاه به دانشجویان به صورت ردیف متمرکز تخصیص یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 818

به "تنها 55 درصد از بودجه دانشگاه پرداخت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 55 درصد از بودجه دانشگاه پرداخت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید