جدل توئیتر و فیس بوک بر سر ترامپ

به گزارش مجله ابوذریون، ایسنا نوشت: مدیر فیسبوک در کوشش برای کنار کشیدن خود از مناقشه توئیتر و رئیس جمهور آمریکا گفت عملکرد این پایگاه اجتماعی متفاوت ازتوئیتر است.

جدل توئیتر و فیس بوک بر سر ترامپ

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه اجتماعی فیسبوک کوشش کرد در این مناقشه درگیر نشده و راه شبکه اجتماعی خود را از توئیتر جدا کند.

او در مصاحبه ای با فاکس نیوز به نوعی استدلالی مغایر با اقدام جنجای اخیر توئیتر برای اضافه کردن اعتبار سنجی به توئیت های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مطرح نمود.

زاکربرگ تاکید نمود، شرکت های خصوصی نباید در اینترنت داور حقیقت باشند.وی خاطر نشان کرد: من فکر می کنم سیاست ما در قبال این مساله با سیاست توئیتر متفاوت است.

رئیس فیسبوک ادامه داد: می دانید من شدیدا معتقدم فیسبوک نباید قضاوتگر حقیقت هر مطلبی که مردم در فضای مجازی می گویند باشد. من فکر می کنم به طور کلی شرکت های خصوصی به ویژه این شرکت های مربوط به شبکه های اجتماعی نباید در صندلی انجام چنین کاری قرار بگیرند.

پاسخ توئیتر

با این حال این اظهار نظر زاکربرگ با واکنش منفی جک دورسی، مدیر عامل توئیتر روبرو شد.

دورسی گفت: این کار ما را تبدیل به داور حقیقت نمی کند. نیت ما متصل کردن نقاط در قبال اظهارات متناقض و به نمایش گذاشتن اطلاعات مربوط به مناقشه است تا مردم بتوانند خودشان قضاوت نمایند. شفافیت بیشتر نزد ما امری لازم است تا مردم بتوانند علت پشت اقدامات ما را ببینند.

312 23

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1176

به "جدل توئیتر و فیس بوک بر سر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدل توئیتر و فیس بوک بر سر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید