واکنش اروپا به اعمال تعرفه خودرو توسط آمریکا

به گزارش مجله ابوذریون، جرکی کاتاینن معاون رئیس کمیسیون اروپا اعلام نمود که مقام های اتحادیه اروپا به اقدام آمریکا برای افزایش تعرفه بر خودروهای مونتاژ شده در این اتحادیه، واکنش نشان می دهند.

واکنش اروپا به اعمال تعرفه خودرو توسط آمریکا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز آدینه تهدید کرد که جنگ تجاری با اروپا را با اعمال تعرفه های 20 درصدی بر واردات خودروهای مونتاژ شده در اتحادیه اروپا، تشدید می نماید.

همچنین معاون رئیس کمیسیون اروپا گفت: اگر آمریکا تصمیم به افزایش تعرفه های وارداتی گیرد، ما چاره ای جز عکس العمل نشان دادن نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ما خواهان جنگ تجاری رسمی به وسیله توئیتر نیستیم و باید به روند تشدید تنش خاتمه دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در جلسه ای که با خودروسازان این کشور داشت، گفت که میخواهد بر بعضی خودروهای وارداتی 20 تا 25 درصد تعرفه وضع کند. وی همچنین از مازاد تجاری خودروهای آلمانی در مقابل آمریکا به شدت انتقاد کرد.

آمریکا اکنون بر واردات خودروهای مسافربری از اتحادیه اروپا تعرفه 2.5 درصدی و بر کامیون ها تعرفه 25 درصدی وضع می نماید. در مقابل، اتحادیه اروپا هم بر خودروهای وارداتی از آمریکا 10 درصد تعرفه می بندد.

تنش تجاری بین آمریکا با چین، اتحادیه اروپا، مکزیک، کانادا و کشورهای دیگر زمانی شروع شد که ترامپ تهدید کرد بر واردات فولاد و آلومینیوم به ترتیب 25 و 10 درصد تعرفه اعمال می نماید. وی این تهدید را عملی کرد و کشورهایی که تحت تاثیر این سیاست قرار گرفتند، یا تعرفه هایی بر کالاهای آمریکایی وضع کردند و یا به قریب الوقوع بودن اعمال تعرفه بر تولیدات آمریکا وعده دادند.

اعمال تعرفه ها و پاسخ به آن با تعرفه های تلافی جویانه، نوعی رفتار متقابل در مقررات تجاری جهانی است که در جهت جلوگیری از آن کوشش می گردد. اتحادیه اروپا تاکنون از استفاده از عبارت جنگ تجاری برای توصیف جنجال کنونی طفره رفته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 565

به "واکنش اروپا به اعمال تعرفه خودرو توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اروپا به اعمال تعرفه خودرو توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید