جوانان تبریزی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات مالزی را کسب کردند

به گزارش مجله ابوذریون، سیروس پالدی و جواد دست یافته در مسابقات جهانی اختراعات و تکنولوژی مالزی مدال طلای این مسابقات را در رقابت با مخترعان بزرگ کشورهای مختلف جهان کسب کردند.

جوانان تبریزی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات مالزی را کسب کردند

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران از تبریز، سیروس پالدی و جواد دست یافته در مسابقات جهانی اختراعات و تکنولوژی مالزی مدال طلای این مسابقات را در رقابت با مخترعان بزرگ کشورهای مختلف جهان کسب نمایند.

جواد دست یافته در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه شانزدهمین دوره مسابقات جهانی اختراعات و تکنولوژی کشور مالزی با حضور 45 کشور از 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری در کوالالامپور برگزار گردید، گفت: در این سری از مسابقات توانستیم بعد از مدال طلای کرواسی، دومین مدال طلای اختراعات جهانی را با این سامانه برای ایران به ارمغان بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه در سال میلادی جاری با شرکت در رقابت های کانادا یا امریکا کوشش می کنیم مدال طلای سومی را به نام ایران به ثبت برسانیم، اضافه نمود: چندین پیشنهاد برای صادرات دانش فنی این سامانه با حفظ اصالت ایرانی این اختراع از کشورهای امریکایی، اروپایی و عربی نیز به دستمان رسیده تا این سامانه را با برند ایرانی در مسابقات بین المللی مورداستفاده قرار دهیم.

این مخترع 33 ساله تبریزی ویژگی های سامانه هوشمند داوری مسابقات توپی را مورداشاره قرارداد و گفت: این اختراع که از 9 قسمت تشکیل شده، سیستم داوری در مسابقات ورزشی، مانند فوتبال، والیبال، بسکتبال و هندبال را هوشمندتر نموده که می تواند در کار قضاوت مسابقات مختلف، یاری زیادی به داوران بکند.

وی اضافه نمود: این مجموعه اختراع ها شامل کارت هوشمند، توپ هوشمند، دروازه الکترونیکی هوشمند، سوت هوشمند، مچ بند هوشمند، خطوط هوشمند زمین مسابقات، پرچم یاری داور و فواصل ضربات ایستگاهی است.

دست یافته، با بیان اینکه نخستین نقشی که این سیستم ایفا می نماید در زمان اعلام خطا است، ادامه داد: این قسمت به شکلی است که پس از دمیدن داور در سوت خود به نشانه اعلام خطا برای یک تیم، کوادکوپتر (یکی از انواع وسایل پرنده بدون سرنشین) به حرکت درمی آید. این کوادکوپتر بلافاصله در مکانی که خطا اعلام شده، حاضر می گردد تا محل دقیق خطا را تعیین کند.

وی با اشاره به اینکه دومین نقش این اختراع، یک نقش فوق کاربردی و بسیار مهم است، اعلام نمود: مسئله ای که سال های گذشته، حداقل در فوتبال نظیر آن را کم ندیدیم. مسئله ای که بسیاری از تیم ها را به دردسر انداخته و حقشان را ضایع نموده و یا برعکس، به نفع بعضی از تیم ها تمام شده است.

این مخترع جوان، با تاکید بر اینکه مدال طلای نخست خود را به ارواح شهدای 8 سال دفاع مقدس و به ویژه شهید مهدی باکری، به عنوان تبلور غیرت آذربایجان اهدا نموده ایم، توضیح داد: مدال دوم را نیز به هواداران تیم محبوب آذربایجان، تراکتورسازی تبریز اهدا می کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 557

به "جوانان تبریزی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات مالزی را کسب کردند" امتیاز دهید

1 کاربر به "جوانان تبریزی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات مالزی را کسب کردند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانان تبریزی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات مالزی را کسب کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید