دانشگاه ها از ترم آینده حضوری هستند؟

به گزارش مجله ابوذریون، تهران (پانا) - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور انجام گردد، شاید بتوان آموزش حضوری داشت، گفت نمی توان نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر گرفت و بهتر است دست آنها را برای آموزش حضوری باز گذاشت.

دانشگاه ها از ترم آینده حضوری هستند؟

عباسعلی کریمی در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از جلسه همفکری وزارت بهداشت و علوم برای بازگشت به آموزش حضوری در ترم آینده را عنوان نمود و گفت: هفته گذشته در جلسه ای با حضور روسای دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی، شروع ترم تحصیلی جدید و بازگشت به آموزش ها به حالت حضوری مطرح شد. البته دانشگاه های علوم پزشکی در این مدت با 40 درصد ظرفیت همچنان فعالیت داشتند و لذا از این حیث نسبت به سایر دانشگاه ها، جلوتر هستند.

وی آموزش حضوری دانشجویان را مستلزم آماده سازی خوابگاه ها دانست و گفت: به دلیل ترخیص بسیاری از پیمانکاران در خوابگاه ها، در صورت شروع به کار مجدد آنها باید آمادگی لازم برای آن وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان بستری بیماران کووید19 در بیمارستان های دانشگاه، اضافه نمود: این آمار و ارقام محصول حدود 17 ماه کوشش خستگی ناپذیر همکاران در واحدهای مختلف بیمارستانی و ستادی است لذا باید به آنها خسته نباشید بگوییم.

وی اظهار کرد: کسی نمی تواند پیش بینی کند که موج پنجم کرونا در راه است یا خیر اما نقشه جنوب کشور نشان می دهد که در جنوب کشور باز سیر صعودی وجود دارد و خطر هنوز به طور کامل برطرف نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور انجام گردد، شاید بتوانیم آموزش حضوری داشته باشیم، توضیح داد: نمی توانیم نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر بگیریم و بهتر است دست آنها را برای آموزش حضوری باز بگذاریم. نمی توان با یک فرمول برای همه دانشگاه ها یک برنامه ثابت در نظر گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کریمی در خاتمه به عوارض تعطیلی ها و تاثیر آن بر کیفیت آموزش اشاره نمود و گفت: باید به دقت عوارض مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تعطیلی ها بر آموزش را بسنجیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1826

به "دانشگاه ها از ترم آینده حضوری هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها از ترم آینده حضوری هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید