اعمال محدودیت های 2 هفته ای برای فعالیت های پر خطر کیش

به گزارش مجله ابوذریون، دبیر شورای سلامت کیش از اعمال محدودیت دو هفته ای با هدف جلوگیری از تغییر شاخص رنگ بندی کیش از نارنجی به قرمز اطلاع داد.

اعمال محدودیت های 2 هفته ای برای فعالیت های پر خطر کیش

سعید پورعلی، دبیر شورای سلامت کیش، ضمن اشاره به فرایند رو به افزایش آمار مبتلایان و با هدف پیش گیری از تغییر شاخص رنگ بندی جزیره کیش از نارنجی به قرمز، از تصمیم شورای سلامت برای اعمال دو هفته ای محدودیت های کرونایی در این جزیره اطلاع داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

رسانه ها نقش مهمی در آگاهی مردم برای رعایت جدی دستورالعمل های بهداشتی دارند؛ بر همین اساس، صداوسیما و رسانه های کیش باید در مورد فراوری گزارش های خبری و تصویری با موضوع حساسیت رعایت مقررات بهداشتی در منطقه ها نارنجی اهتمام بورزند.

پورعلی با اشاره به وابستگی بخشی از کنترل شیوع ویروس کرونا به رفتار مردم، بخش دیگر را در گروی پیگیری، تمهیدات و مداخلات مراکز بهداشتی دانست و عنوان نمود:

ایجاد محدودیت ها باید متناسب با رنگ بندی منطقه ها با نگاه شرایط مجور لحاظ گردد تا با همین رویکرد استمرار فعالیت بخش ها مالی را حفظ کنیم.

از سوی دیگر محمدرضا رضانیا، سخنگوی شورای سلامت کیش، با اشاره به فرایند افزایش ابتلا در جزیره، تشخیص 3,577 مبتلا از ابتدای پاندمی تا امروز در جزیره کیش اطلاع داد. وی در این رابطه اظهار کرد:

از روز شنبه این تعداد سیر صعودی داشته و حدود 20 درصد به تعداد تست ها افزوده شده است که نسبت به اسفند 99 حدود پنج برابر افزایش را نشان می دهد.

رضانیا با بیان اینکه 70 درصد مبتلایان جزیره کیش از میان مسافران بوده اند، فرایند ابتلا و بستری بیماران را به شدت افزایشی توصیف کرد و گفت:

در روز گذشته پنج مورد بیمار مثبت در بیمارستان بستری شدند که درمجموع تعداد بیماران بستری در بیمارستان به 10 نفر رسیده است و پنج بیمار نیز در نقاهتگاه کیش بستری هستند. در صورت عدم توجه به موقع شرایط جزیره کیش قرمز و حتی منجر به تعطیلی گسترده در سطح جزیره گردد.

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به اولویت اعمال محدودیت های دو هفته آینده، این محدودیت ها را موجب حفظ شرایط مالی کیش در ماه های آینده از گزند خسارات و ضرر و زیان دانست .

لازم به ذکر است که با توجه به محدودیت های مصوب در شورای سلامت جزیره کیش، فعالیت جنگ ها، کنسرت ها، کشتی های تفریحی و دلفیناریوم به مدت دو هفته به طور کامل متوقف خواهد شد. بعلاوه کاهش ظرفیت پذیرش رستوران ها و کافی شاپ های دارای موزیک زنده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز در دستور کار واقع شده است.

فعالیت پلاژ بانوان و آقایان، کلوپ های تفریحات دریایی و پارک آبی که مراکز تجمع محسوب می شوند نیز به مدت 14 روز به حالت تعلیق عایدی. باشگاه های ورزشی نیز برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا به مدت دو هفته تعطیل شد.

توقف تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، سمینارها و همایش ها، بعلاوه تعطیلی مدارس، حوزه های آموزشی و امتحانی، دانشگاه ها، کلاس های موسیقی و هنر، آکادمی های خصوصی از دیگر مصوبات این جلسه از شورای سلامت بود.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2157

به "اعمال محدودیت های 2 هفته ای برای فعالیت های پر خطر کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های 2 هفته ای برای فعالیت های پر خطر کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید