دبیر: تیم را به گزینشی المپیک نبردیم، گله نکنید، استعفا کار آدم های ضعیف است، با 12، 13 میلیارد کار کشتی نمی چرخد

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به هزینه بالای اعزام های پیش رو، تاکید نمود که فدراسیون برای تامین هزینه ها به مشکل جدی خورده و شاید نتواند تیم ها را به مسابقات گزینشی بفرستد.

دبیر: تیم را به گزینشی المپیک نبردیم، گله نکنید، استعفا کار آدم های ضعیف است، با 12، 13 میلیارد کار کشتی نمی چرخد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علیرضا دبیر در نشست خبری و در پاسخ به این سوال که چرا انتخابی تیم ملی کشتی شفافیت لازم را ندارد؟ گفت: قبلا هم گفتم انتخابی هست، الان هم می گویم هست. محمدی، سرمربی تیم شرح داد، من هم اعلام کردم در همه اوزان کشتی انتخابی هست ولی باز شلوغ می نمایند. کشتی هست، اما الان در سنگین وزن اینکه خیلی زود و در فاصله زیاد با المپیک انتخابی بگذاریم، اشتباه است. دو جوان هستند هر چه رقابت نمایند، رشد خواهند کرد.

وی در ارتباط با اینکه در دو وزن مسابقه انتخابی برگزار گردید، تاکید نمود: حسن یزدانی مثل رسول خادم و حمید سوریان است. مسابقه انتخابی اش را گذاشتیم تا روی تیلور کار کند. یا در 57 کیلوگرم چون وزن کم می کردند، اذیت می شدند اگر سال آینده انتخابی برگزار می شد. ما در سه وزن گزینشی داریم و باید ابتدا به سهمیه ها فکر کنیم.

رئیس فدراسیون تاکید نمود: مهم نیست چه کسی به گزینشی می رود، سرمربی تشخیص می دهد که این کشتی گیر در آسیایی کشتی بگیرد و آن یکی در گزینشی، اما برای المپیک اینطور نیست و همه گزینش می شوند. مسابقات کسب سهمیه را از المپیک جدا کنید.

دبیر با تاکید بر اینکه همچنان به چرخه انتخابی پایبند است، افزود: وقتی کرونا هست نمی توانیم در استان ها مسابقه برگزار کنیم و اعزام بین المللی داشته باشیم. وقتی حسن یزدانی به عنوان قهرمان المپیک و دنیا می آید روی تشک و انتخابی می گیرد، بقیه می توانند کشتی نگیرند؟

وی ادامه داد: یا در کشتی فرنگی، تیم به اوکراین رفته و گرایی و کاویانی نژاد در 77 کیلو انتخابی داشتند، بعد می گویند بنا انتخابی نمی گذارد. کشتی حتما نباید داخل ایران باشد. سال جاری به خاطر کرونا اینطوری است. جام تختی را داریم، اما باید دید آیا می گردد آن را برگزار کرد؟ شاید چند ملی پوش آنجا تعیین شوند. احتمال برگزاری کشتی مستقیم و اعزام کشتی گیران به جام لهستان هم وجود دارد. جوان ها در رقابت بهتر عمل می نمایند.

دبیر تاکید نمود: من بارها گفتم در دوره من کشتی انتخابی است، برای خودم جهنم نمی خرم. من در آزاد و حمید سوریان در فرنگی هر دو نظارت داریم و هفته ای دو بار در تمرینات شرکت می کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به مسائل بودجه ای کشتی اظهار داشت: در فروردین 6 اعزام داریم که 5.5 میلیارد پول می خواهد. من دو تیم آزاد و فرنگی می برم. 54 نفر را به آلماتی می برم، چون انتخابات آسیا را هم داریم. پول اعزامش را هم نداریم. کار به تعطیلات می خورد، بعد اگر تیم به گزینشی نرفت، گله نکنید. فقط بلیت مسابقات گزینشی را کمیته ملی المپیک می گیرد. 32 هزار فرانک سوئیس هزینه ثبت نامش هست.

وی افزود: اعزام تیم ها به اوکراین 1.2 میلیارد هزینه داشت. با این شرایط نمی توانیم اعزام کنیم. 12 روز هم تعطیل است، با 12، 13 میلیارد کار کشتی نمی چرخد. کار کشتی ما با کمتر از 70، 80 میلیارد نمی چرخد و روز به روز هم اوضاع بدتر می گردد. روز گذشته با عصا سه ساعت در وزارت ورزش بودم. باید دنبال پول بدوم. متاسفانه چونه فدراسیون کشتی را کوچک گرفته اند. باید اندازه 12 سهمیه مان پول بگیریم. این فقط مشکل من نیست، فدراسیون قبلی هم مشکل داشته و نفر بعدی من هم این مسائل را دارد.

قهرمان المپیک 2000 سیدنی توضیح داد: اصلا سال المپیک مهم نیست، سه سال قبلش مهم است. انصافا سلطانی فر، مهدی علی نژاد و صالحی امیری حواس شان به کشتی هست و تشکر می کنم اما با این پول ها کار پیش نمی رود. از 60 میلیارد بدهی فدراسیون، فقط سه چهار میلیاردش مانده درحالیکه 12 میلیارد بیشتر به ما نمی دهند ولی ما کار را پیش برده ایم. مگر می گردد دلار سه چهار هزار تومانی بگردد 25 تومان و همان بودجه قبلی را در نظر گرفت.

وی در ادامه رئیس هیئت های وقت نگذار و مربیان بی سواد را دلیل عظیم کاهش جمعیت کشتی دانست و ادامه داد: انستیتو کشتی مقصر است که کشتی به این شرایط رسیده است. امروز انستیتوی ما استان به استان می رود.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص قطع همکاری پژمان درستکار از تیم ملی آزاد جوانان گفت: من بیشتر از همه به لحاظ فنی پژمان درستکار را قبول دارم. او گفت اگر کنار تیم نباشم، اینطور به تو یاری می کنم. درستکار استعفا هم نداده و دوره اش تمام شده، استعفا کار آدم های ضعیف است. گفت حالا که دوره ام تمام شده برایم حکم نزن. همانطور که می گویم محمدی و بنا مربیان خوبی هستند، رضایی خوب است، برزگر استاد است، کاوه و درستکار هم مربیان خوبی هستند.

دبیر در واکنش به کسانی که می گویند درستکار رزومه ندارد، توضیح داد: دو فدراسیون قبلی به خاطر من نمی گذاشتند پژمان بیاید، چطور باید رزومه در کار مربیگری درست می کرد؟ او مربی خیلی خوبی است. به این مربیان شاخص میدان داده شد که رزومه دارند. باید به مربی میدان داده گردد که رزومه به دست آورد.

وی تاکید نمود: من و سوریان از تیم های ملی حمایت خواهیم کرد ولی دخالت نمی کنیم. در فروردین سه اعزام آزاد و فرنگی داریم، در ماه رمضان مسابقه نداریم، جام تختی اردیبهشت برگزار می گردد. در خرداد جام لهستان را داریم که دو تیم آزاد و فرنگی اعزام می شوند. در تیر ماه همه چیز جمع می گردد.

علیرضا دبیر درخصوص نقدها اخیر علیرضا رضایی از غلامرضا محمدی گفت: قرار است با هم ناهار بخورند و آشتی نمایند. هر دو خوبند. همه دوره ها این حرف ها بوده، واقعیت این است که من نمی گذارم مسائل شخصی گردد. من همواره از علیرضا رضایی مشورت می گیرم،بعد از نقدهاش هم با هم صحبت کردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1679

به "دبیر: تیم را به گزینشی المپیک نبردیم، گله نکنید، استعفا کار آدم های ضعیف است، با 12، 13 میلیارد کار کشتی نمی چرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: تیم را به گزینشی المپیک نبردیم، گله نکنید، استعفا کار آدم های ضعیف است، با 12، 13 میلیارد کار کشتی نمی چرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید