دستمزد عجیب دوچرخه سواران شهرداری تبریز، یک واحد نیمه کاره برای 13 نفر!

به گزارش مجله ابوذریون، رکابزن ملی پوش ایران گفت: باشگاه شهرداری تبریز برای مطالبات قرارداد رکابزنان در سال 96 یک واحد آپارتمان به 13 نفر داده که به دلیل گرانی مصالح ساختمانی، ساخت و ساز آن هم فعلا تعطیل است.

دستمزد عجیب دوچرخه سواران شهرداری تبریز، یک واحد نیمه کاره برای 13 نفر!

سعید صفرزاده در گفت و گو با خبرنگاران درباره پرداخت نشدن مطالبات رکابزنان تیم شهرداری تبریز اعلام کرد: باشگاه شهرداری تبریز برای قرارداد سال 96 و 97 به تیم دوچرخه سواری خود یک میلیارد و 200 میلیون تومان بدهکار است. البته برای قرار سال 96 مزایده ای یک واحد آپارتمان به ما داند که 4-5 سال دیگر تحویل داده می گردد و به دلیل گرانی مصالح ساختمانی فعلا ساخت و سازش تعطیل شده است. این واحد آپارتمان برای 13 نفر(ورزشکاران و پرسنل تیم) است. نکته جالب این است که ما یک رکابزن از قزاقستان هم داشتیم که با دلار چهار هزارتومان با او قرارداد بستند. البته چند ماه از حقوقش را قادر میزبانی از جیب خودش دلار خرید و به او داد اما چند ماه دیگر هم طلب دارد و باید با این وضعیت دلار بعد از فروش این واحد آپارتمان طلب او را هم پرداخت کنیم. البته اصلا معلوم نیست این واحد آپارتمان چه زمانی تبدیل به پول گردد. بچه ها هم به من وکالت دادند که دنبال کارها باشم، هر بار که تماس می گیرند و سوال می نمایند چه زمانی به پول می رسند به آنها می گویند فعلا روی این پول اصلا حساب ننمایند.

او ادامه داد: خودم مدتی پیش با پیگیری زیاد توانستم با شهردار نشستی داشته باشم و شهردار هم در نامه ای به زیر مجموعه خود دستور داد که با توجه به وضعیت مالی نه چندان خوب رکابزنان، پرداخت مطالباتشان پیگیری گردد اما متاسفانه زیر مجموعه شهردار رفتار خوبی نداشتند و همین مسئله باعث شد من خودم بی خیال شوم. از طرفی سازمان ورزش شهرداری 4-5 ماه است که رییس ندارد از ین رو هیچ کسی در آنجا مسئولیت گردن نمی گیرد و حتی 4-5 میلیون برای اعزام تیم هزینه نشد تا لیگ برتر را از دست ندهیم.

قهرمان ایران در مورد نگرانی هایی که نسبت وضعیت دوچرخه سواری جاده ایران، با توجه به نبود تیم های باشگاهی خوب وجود دارد، توضیح داد: قبلا دو تیم باشگاهی داشتیم که در مسابقات شرکت می کردند و هم برای المپیک امتیاز جمع می کردند و هم ورزشکاران آماده بودند. به نظرم 90درصد علت اینکه ما در رقابت های جاده بازی های آسیایی نتیجه خوبی نگرفتیم به دلیل این بود که در طول سال یکی ، دو مسابقه بیشتر شرکت نکردیم . در حالی که دوچرخه سواران استقامتی باید در چند تور پشت سر هم شرکت نمایند تا به آمادگی برسند اما ما در هیچ مسابقه ای نبودیم چون فدراسیون پول نداشت. از آن طرف هم وضعیت باشگاه شهرداری تبریز و پیشگامان خراب بود.

رکابزن ملی پوش ایران در پاسخ به این پرسش که بعد از دوماه از برگزاری تور ایران -آذربایجان جوایز آن پرداخت شده است یا خیر، تاکید نمود: فعلا خبری از پرداخت جوایز تور نیست. البته قرار بود که بعد از تعیین شدن نتایج تست دوپینگ ، جوایز را بدهند و معمولا جواب تست ها 20 روز بعد از ارسال، می آید و اگر مسئله ای باشد به خود رکابزن، فدراسیون و باشگاه ایمیل می زنند. پارسال هم بعد از هشت ماه جوایز پرداخت کردند البته بجای پرداخت ارز، معادل ریالی آن را دادند و در حالی که آن زمان قیمت دلار 8400 تومان بود اما با دلار 4هزار تومانی جوایز ما را محاسبه و پرداخت کردند. همچنین سال گذشته می خواستند جوایز ما را به حساب باشگاه واریزنمایند اما چون ما از وضعیت باشگاه اطلاع داشتیم و می دانستیم پول به حساب باشگاه واریز گردد نمی توانیم آن را بیرون بکشیم، بنابراین با یاری قادر میزبانی توانستیم جوایزمان را خودمان بگیریم اما سال جاری قادر میزبانی هم نیست و نمی دانم تکلیفمان چه می گردد. حالا باید به اداره کل ورزش و جوانان بروم و ببینم جوایز چه زمانی پرداخت می گردد.

صفرزاده در مورد برنامه خود برای حضور در تیم ملی جاده نیز گفت: فعلا که تیم ملی جاده مربی ندارد و تا وقتی مربی هم نباشد فکر نمی کنم اردویی باشد. شاید بعد از مسابقات قهرمانی آسیا پیست وضعیت تیم جاده تعیین گردد. البته خودمن تا یک ماه و نیم دیگر بدنسازی دارم و اگر دراین مدت هم اردوی باشد نمی توانم بیایم واما بعد از آن اردو باشد می آیم.

او در پاسخ به این پرسش که به فکر پیوستن با تیم های خارجی نیست، گفت: بله، دارم با تیم های خارجی رایزنی می کنم حالا باید دید چه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 116

به "دستمزد عجیب دوچرخه سواران شهرداری تبریز، یک واحد نیمه کاره برای 13 نفر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد عجیب دوچرخه سواران شهرداری تبریز، یک واحد نیمه کاره برای 13 نفر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید