راز ماندگاری مسابقه محله چیست؟

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران : مسعود روشن پژوه در این سال ها، اجرای برنامه های متعددی را برای تلویزیون عهده دار بوده است؛ با این حال هنوز که هنوز است، اغلب بینندگان تلویزیونی او را با مسابقه محله می شناسند؛ برنامه ای که حدود 30 سال است در مقاطع مختلف از صداوسیما پخش شده است.

راز ماندگاری مسابقه محله چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،مسعود روشن پژوه، مجری، تهیه کننده و کارگردان تلویزیونی، در گفت وگو با استودیو هشت رادیو نمایش، دلیل موفقیت و یا استمرار در ساخت برنامه ها را دانستن فوت کوزه گری در کار دانست.

او درباره طرحی که برای تاریخ 99/09/09 درخصوص مسابقه محله در ذهن دارد، توضیح داد: این تاریخ 30امین سال اجرای یک مسابقه تلویزیونی در تاریخ تلویزیون است و همین طور تا این تاریخ، 2900 برنامه تلویزیونی از جنس مسابقه محله ساخته شده است، بنابراین برای این تاریخ برنامه ریزی کرده بودم تا مخاطب هایی که در آن سال در برنامه ام حضور داشتند را دعوت کنم و با آن ها صحبت کنم.

روشن پژوه درباره نحوه پیدایش فکر و ایده مسابقه محله افزود: این فکر و ایده اولیه را آقای امیر سماوات که در حال حاضر کارگردان سینما هستند، دادند، ایشان برای این کار تست مجری گری گذاشته بودند و 60 ـ 70 نفر آمده بودند و خودِ من هم رفته بودم تا چک سریالی رل که در آن بازی کرده بودم، از آقای سماوات بگیرم، در حین نوشتن چک در پارک ساعی، آقای سماوات به من گفت میکروفن را بگیر و با پسر بچه ای که در پارک است مصاحبه کن، خلاصه این که طرح اولیه این مسابقه در این جا شکل گرفت و بنا را بر این گذاشتند که در قالب کودک و نوجوان پنجره ای را از قاب تلویزیون بر روی محله ای که مردم زندگی می کنند، باز کنند.

وی گفت: در حقیقت قاب دوربین بر روی محله هایی بود که مردم در آن زندگی می کردند و همین باعث شد بچه ها با این برنامه هم ذات پنداری کنند؛ به طوری که شیطنت بچه ها، بازی هایشان، صحبت های پدربزرگ و مادربزرگ هایشان روی آنتن بود.

روشن پژوه در آخر درباره نحوه برنامه سازی برای مخاطب نسل جدید که هوشمندتر شده و ذائقه اش تغییر کرده است، گفت: در دهه 60 انتظارات مردم خیلی محدود بود و مردم دنبال تجملات نبودند و ساده زیست بودند، اما در حال حاضر هم با تغییر همه شرایط زندگی، کسانی هستند که مواردی که برای ما خاطره شده، برای آن ها وسیله زندگی است و با آن زندگی می کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1453

به "راز ماندگاری مسابقه محله چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز ماندگاری مسابقه محله چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید