هدایت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

به گزارش مجله ابوذریون، ترکیه از کشورهای بسیار محبوب با شرایط مناسب برای اقامت و تحصیل بشمار می رود. در حال حاضر افراد بسیار زیادی برای ادامه تحصیل مناطق مختلف ترکیه را انتخاب می نمایند و دانشگاه های بسیار زیادی برای تحصیل در ترکیه از کشورهای دیگر دانشجو می پذیرند. با توجه به موقعیت بسیار عالی این کشور می توان گفت که از گزینه های اصلی جهت انتخاب برای ادامه تحصیل محسوب می گردد.

هدایت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به صورت بین المللی دانشجو می پذیرد ولی باید در نظر داشته باشید که انتخاب و پذیرش دانشجو در هر کشور و در هر مقطعی شرایط خاصی دارد. معمولا جهت اقدام برای ادامه تحصیل هر شخصی احتیاج به هدایت دارد که با توجه به شرایط مورد نظر جهت تحصیل در ترکیه اقدام کند. امروزه با توجه به افزایش درخواست ها می توان با شرایط نه چندان مشکل برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام کرد. توجه کنید که برای پذیرش به عنوان دانشجو احتیاج به داشتن مدارک بالای تحصیلی نخواهد بود و تنها با یک مدرک دیپلم ساده می توان جهت ادامه تحصیل در ترکیه اقدام کرد.

تنها با داشتن مدرک دیپلم می توانید در سایر رشته های تحصیلی از جمله رشته مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه و .... دانشجو شوید. دز رمان های قدیم تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم ممکن نبود و تنها داشتن بعضی مدارک راه افراد را برای ادامه تحصیل در این کشور هموار می کرد. در ادامه به صورت کامل شما را در این زمینه هدایت خواهیم کرد.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به چه صورت است؟

دقت کنید که تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم برای تمامی دانشگاه ها و همه رشته ها شرایط یکسانی ندارد. این شرایط بستگی به رشته مورد نظر و دانشگاه انتخابی شما دارد. اولین مرحله برای اقدام ارسال فرم درخواست پذیرش برای دانشگاه مورد نظر در رشته درخواستی است. در بیشتر درخواست ها برای سایر دانشگاه ها احتیاج است که مدرک اصل دیپلم، پیش دانشگاهی و برگه ریز نمرات را برای دانشگاه مقصد همراه با درخواست خود ارسال کنید.

شرایط بعضی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرکت در آزمون ورودی، داشتن مهارت بالا در زبان انگلیسی و یا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خواهد بود. همانطور که اشاره شد این شرایط با توجه به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت است پس قبل از اقدام بهتر است اطلاعات خود را در این مورد تکمیل کنید و از شرایط دانشگاه مورد نظر و همچنین رشته خاصی که مد نظر شما است مطلع شوید. تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در چند مرحله انجام می گردد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اقدام برای تحصیل در ترکیه با دیپلم در چند مرحله

رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید

اولین و مهم ترین مرحله جهت اقدام برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر شماست. چرا که با توجه به رشته و دانشگاه شرایط و مراحل درخواست تفاوت خواهد داشت. در ترکیه تعداد دانشگاه های دولتی و خصوصی حدودا به 200 عدد می رسد. ذکر این نکته در اینجا الزامی است که ادامه تحصیل در این کشور به زبان های مختلف جهان از جمله انگلیسی، فرانسوی، ترکی و... امکان پذیر خواهد بود. پس در صورتی که تنها در زبان انگلیسی مهارت ندارید لازم نیست قید ادامه تحصیل در این کشور را بزنید.

لطفا در این مرحله بسیار دقت کنید چرا که رشته تحصیلی شما می تواند آینده شغلی شما را رقم بزند. پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر ضروری است تا اطلاعاتی در خصوص شرایط درخواست برای ادامه تحصیل را برای دانشگاه مورد نظر بدست آورید.

کسب اطلاعات در خصوص بورسیه تحصیلی

پس از انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی ضروری است تا اطلاعات لازم و کافی در خصوص شرایط تحصیل برای دانشگاه مورد نظر بدست آورید. در صورتی که دانشگاه انتخابی شما بورسیه تحصیلی داشته باشد می توان یاری بسیار زیادی برای صرفه جویی در هزینه ها و مخارج شما جهت تحصیل در ترکیه باشد. شرایط بورسیه تحصیلی هم مانند شرایط تحصیل با مدارک خاص متفاوت خواهد بود و باید برای دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. بهترین راه برای کسب اطلاعات در این زمینه مراجعه به سایت دانشگاه انتخابی ما خواهد بود.

فرم مخصوص درخواست را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید

در این مرحله پس از انتخاب دانشگاه و کسب اطلاعات لازم برای تحصیل در کشور ترکیه احتیاج به ارسال فرم مخصوص برای درخواست تحصیل به دانشگاه مورد نظر خود خواهید داشت. مطمئنا هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو به مدارک خاصی احتیاج خواهد داشت که ممکن است این مدارک در دانشگاه های مختلف، متفاوت باشد. این مدارک معمولا در سایت مربوط به دانشگاه ها قید می گردد.

شرایط قبول دانشگاه در رشته مورد نظر را آنالیز کنید

ممکن است رشته مد نظر شما که برای آن درخواست دادید احتیاجمند شرکت در آزمون ورودی جهت پذیرش دانشجو باشد. یا امکان دارد مهارت خاصی برای قبولی در این رشته احتیاج داشته باشید که باید از تمام این شرایط مطلع باشید.

اخذ ویزای تحصیلی مخصوص کشور ترکیه

در این مرحله که از شرایط اصلی تحصیل در ترکیه است ضروری است تا برای اخذ ویزای تحصیلی برای کشور ترکیه اقدام کنید. به همین منظور باید نامه قبولی پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشید. مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزای تحصلی ترکیه را به سفارت ترکیه در ایران برده و در صورتی که شرایط مورد نظر را داشتید باید منتظر بمانید تا ویزای شما صادر گردد. این فرایند زمانبر خواهد بود به همین دلیل معمولا توصیه می گردد که به محض دریافت قبولی درخواست پذیرش برای تحصیل در ترکیه، جهت دریافت ویزا اقدام کنید.

مدارک لازم جهت تحصیل در ترکیه

  • نمره قبولی در آزمون مربوط به مهارت زبان ترکی
  • نمره قبولی در آزمون مربوط به ورودی دانشگاه مورد نظر
  • فتوکپی تمام صفحات شناسنامه
  • برگه مربوط به پذیرش در دانشگاه
  • پاسپورت معتبر
  • ریز نمرات مربوط به دبیرستان
  • رزومه تحصیلی
  • برگه گواهی برای تسلط به زبان انگلیسی
  • پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل در دانشگاه مورد نظر
منبع: عصر ایران
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1455

به "هدایت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدایت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید