رد شفافیت آرای باعث دوری مردم از انقلاب می شود

به گزارش مجله ابوذریون، رد حق شفافیت آرای نمایندگان مجلس باعث دوری مردم از انقلاب می شود و برای پیشگیری از آن باید مردم بدانند که نمایندگانشان در مجلس چگونه رأی می دهند.

رد شفافیت آرای باعث دوری مردم از انقلاب می شود

گروه دانشگاه مجله ابوذریون- محسن حقی؛ * چه نیک فرمود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که مجلس در راس همه ارگان ها واقع است و حقیقتا مجلس باید تبلور ملت باشد. ملتی که ابتدا علیه نظام ستم شاهی انقلاب کردند تا اراده خویش بر استقرار حکومت اسلامی را به جهانیان و مدعیان پوشالی قدرت و مستکبرین اعلام کنند و سپس با ایستادگی و فداکاری جانبازی کردند و خون پای نهال انقلاب اسلامی دادند تا رشد کند. 40 سال از این انقلاب پاسداری و حراست کردند تا به این نقطه و دوره برسیم که با اقتدار مقابل ظالمین ایستادگی کنیم؛ در دوره ها و برهه های مختلف پای صندوق های رای رفتند تا ضمن تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی بر مشروعیت آن مجدد رای آری دهند، پای سختی ها ایستادند تا حکومتشان اسلامی باشد و مانند دوران ستم شاهی شاهد مخفی کاری و ابهام و فساد های ناشی از آن نباشند.

اکنون که انقلاب اسلامی الگوی آزادی خواهان و مستضعفین شده با چالش شفافیت آرای کنندگان روبرو شده ایم، حق مسلمی که از چند جهت قابل دفاع است؛ نخست اینکه پیش از انقلاب اسلامی سیاست و اعمال رای و تصمیمات مسئولین، چون خط قرمز بوده و حالت سری داشته است که چون خلاف عدل و حق بوده انقلاب اسلامی با آن به مبارزه برخاسته تا از حق مسلم ملت دفاع کرده و با ایجاد شفافیت در حکومت و ارکان آن سایه شوم ابهام و مخفی کاری و مسائل و مسائل ناشی از آن همانند فساد را رفع کند؛ بنابراین اکنون که طرح شفافیت آرای کنندگان به بهانه های واهی و گاه عجیب، چون حریم خصوصی نفی می شود، قطعا می توان گفت حرکتی خلاف جهت انقلاب اسلامی و به نوعی ادامه راه و روش طاغوت است.

از منظر دیگر با توجه به سرمایه گذاری های همه جانبه دشمنان نظام بر دشمنی با حکومت رد این حق باعث دوری مردم از انقلاب خواهد بود و برای پیشگیری از این اتفاق شوم شفافیت آرای کنندگان مجلس امری ضروری است.

از جهت دیگر احدی معترض به این امر واضح نیست که موکل شرعا و قانونا حق اطلاع از اعمال و تصمیمات وکیل را دارد چراکه این تصمیمات، اعمال و نظرات جهت راه و آینده موکل را تحت تاثیر مستقیم قرار می دهد.

تکیه زدن بر کرسی خانه ملت یعنی کنندگی مردم، یعنی وکالت از سوی مردم به کنندگان مجلس نه برای مخفی کاری و مخالفت با حقوق مسلم ملت بلکه برای کار با شفافیت و بدون ابهام بنابراین رد این طرح خلاف حق مسلم و خواست ملت است و حتی زمینه ساز امراضی، چون فساد، رانت خواری، سوء استفاده و سایر مسائل است و نه فقط مردم و آینده کشور بلکه کل حکومت را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

این مخالفت با حق مسلم ملت وقتی قابل تامل و تعجب همگان میشود که می دانیم اکنون در کشور های غیراسلامی، چون کشور های اروپایی شفافیت کاملا پذیرفته شده و حتی جزئیات هدایای دریافتی کنندگان نیز به اطلاع ملتشان می رسد، قلب مردم آزرده می شود چراکه متحیر می شوند از اینکه اصولا علمدار شفافیت باید حکومت اسلامی باشد و از حکومت اسلامی بیشتر انتظار شفافیت می رود تا حکومت های غیر اسلامی و باعث این آزردگی در اصل نه اسلام و اصل حکومت اسلامی بلکه کنندگان مخالف حق مردم هستند.

به نظر می رسد فراموش کرده اند برصندلی های مجلسی نشسته اند که حاصل جانفشانی شهدای همین ملت است که اگر این چنین نبود چنین طرح به حقی مردود اعلام نمیشد. انتظار ملت از کنندگان واقعی و انقلابی معلوم است، آراء و تصمیمات خویش را با قاطعیت اعلام کنید تا عموم مردم شاهد باشند و بدانند چه کسانی حقیقتا کننده آن ها شدند و کنندگی کردند و چه کسانی منکر حق مسلمشان شدند و با شفافیت آرای کنندگان مخالفت کردند، ان شاء الله در انتخابات پیش رو این افراد جایی در خانه ملت نخواهند داشت چرا که رسم وکالت به جا نیاوردند و حق مسلم مردم را انکار کردند و به مخالفت با آن برخواستند.

محسن حقی-دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اردبیل

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط مجله ابوذریون نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط مجله ابوذریون نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 519

به "رد شفافیت آرای باعث دوری مردم از انقلاب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد شفافیت آرای باعث دوری مردم از انقلاب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید