رسیدگی به 29 هزار پرونده تخلفات در تعزیرات حکومتی فارس

به گزارش مجله ابوذریون، مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: در شش ماهه سال جاری به 29 هزار و 500 فقره پرونده تخلفات، در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

رسیدگی به 29 هزار پرونده تخلفات در تعزیرات حکومتی فارس

غلامرضا سالاری گفت: این تعداد پرونده منجر به بیش از 12 هزار میلیارد ریال جریمه نقدی برای متخلفان شده و علاوه بر این احکامی همانند ضبط کالا، درج در پرونده، استرداد حق شاکی، تعطیلی واحد متخلف و ... نیز صادر و اجرا شده است.

او با بیان اینکه 22 هزار پرونده در رابطه با تخلفات صنفی تشکیل و رسیدگی شده است گفت: عمده این پرونده ها مربوط به گرانفروشی کالا های اساسی بوده که بر اساس مصوبه سران محترم قوا، مجازات های سنگینی برای متخلفین این پرونده ها صادر شده است.

سالاری در بخشی از صحبت های خود به عملکرد تعزیرات استان در حوزه بهداشت، دارو و درمان اشاره نمود و گفت: بیشترین مورد تخلف در این بخش مربوط به عدم رعایت موازین بهداشتی به وسیله اصناف بوده که با توجه به ارتبازط مستقیم این حوزه با سلاکت شهروندان، پرونده های مشتکله به شعب ویژه ای ارجاع، تا خارج از نوبت رسیدگی و متخلفان اعمال قانون شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی از انجام 14538 مورد گشت مشترک در طی این مدت اطلاع داد و گفت: گشت های مشترک بازرسی با اولویت پیشگیری از وقوع تخلفات و در جهت حمایت از فضای کسب کار انجام می گردد که در این راستا 1700 اکیپ بازرسی فعال و اقدام به بازرسی از واحد های صنفی، تولیدی و خدماتی نموده اند.

سالاری از نظارت مردمی بعنوان اثر گذارترین مولفه در پیشگیری و کاهش اندازه تخلفات یاد کرد و گفت: سامانه های 124 سازمان صمت و 135 تعزیرات آماده دریافت گزارشات و شکایات شهروندان است و کلیه موارد دریافتی از این سامانه ها، پیگیری و در صورت احراز تخلف، با متخلفین برخورد تعزیراتی خواهد شد.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2293

به "رسیدگی به 29 هزار پرونده تخلفات در تعزیرات حکومتی فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به 29 هزار پرونده تخلفات در تعزیرات حکومتی فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید