رکورد سفر های مردم در شهریور شکست

به گزارش مجله ابوذریون، معاون مرکز مدیریت راه های کشور از افزایش 25 درصدی سفر های بین استانی در شهریور ماه نسبت به متوسط پنج ماهه سال جاری اطلاع داد و گفت: در ششم شهریور ماه بیش از دو میلیون 100 هزار تردد در محور های اصلی مواصلاتی استان ها به ثبت رسیده است که رکورد بیشترین تردد را در نیمه سال جاری شکسته است.

رکورد سفر های مردم در شهریور شکست

برای سفر با تور ارزان پوکت لحظه آخری همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش ایسنا، مژگان جلیلیان درباره شرایط سفر های مردم در شهریور ماه امسال و مقایسه آن با ماه و سال های گذشته اظهار کرد: در شهریور ماه سال 99 شاهد بیش از 59 میلیون تردد بین استانی بوده ایم که 16 درصد نسبت به شهریور سال گذشته کاهش داشته است. در مقایسه با شهریور ماه سال گذشته، تردد بین استانی وسایل نقلیه سبک 18درصد و وسایل نقلیه سنگین 5 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی اضافه نمود: با توجه به کاهش 12 درصدی تردد های بین استانی وسایل نقلیه سبک پس از سهمیه بندی بنزین در ماه های آذر، دی و بهمن (قبل از شیوع ویروس کرونا)، حدود شش درصد کاهش تردد نسبت به سال گذشته، در اثر شیوع کرونا بوده و مجموعا تردد در شش ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد کاهش داشته است.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور ادامه داد: تردد بین استانی وسایل نقلیه سبک در شهریور ماه امسال نسبت به متوسط پنج ماهه ابتدایی امسال 25 درصد افزایش و نسبت به مرداد امسال هفت درصد افزایش یافته است. در این میان استان گلستان با 34 درصد کاهش، بیشترین و استان یزد با چهار درصد کاهش، کمترین کاهش تردد بین استانی را نسبت به شهریور ماه سال گذشته تجربه نموده اند.

جلیلیان همچنین درباره شرایط تردد خودرو ها در ایام تعطیلات چند روزه شهریور ماه امسال نیز اینگونه شرح داد: در روز پنجشنبه ششم شهریور ماه بیش از دو میلیون و 100 هزار تردد به ثبت رسید که بیشترین تردد بین استانی شهریور ماه و حتی شش ماهه امسال را شاهد بودیم و کمترین تردد بین استانی در شهریور ماه مربوط به دو روز پس از آن یعنی شنبه هشتم شهریور، روز تاسوعا، بوده است.

وی اظهار کرد: در شهریورماه با استفاده از ماندگاری وسایل نقلیه غیر بومی، استان های مازندران، اصفهان، گیلان، فارس و خراسان رضوی در صدر استان های جاذب سفر با بیشترین مسافر و پلاک های غیر بومی بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1373

به "رکورد سفر های مردم در شهریور شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سفر های مردم در شهریور شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید