زندگی عجیب پادشاه تایلند، از ازدواج با بادیگارد شخصی تا انتشار عکسی که سایت دربار را مسدود کرد

به گزارش مجله ابوذریون، خاندان سلطنتی تایلند در مقایسه با دربار انگلیس بسیار مرموز و راز آلود محسوب می گردد.

زندگی عجیب پادشاه تایلند، از ازدواج با بادیگارد شخصی تا انتشار عکسی که سایت دربار را مسدود کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش ، در مقایسه با دربار بریتانیا که همیشه در کانون توجه قرار داشته، خاندان سلطنتی تایلند بسیار مرموز و راز آلود محسوب می گردد. این کشور قوانین سختگیرانه ای داردکه شهروندان و رسانه های تایلند را از اهانت به خاندان سلطنتی و انتشار جزئیات شرم آور درباره آن منع می نماید.

شاه ما ها واجیرالونگکورن که عنوان رسمی او شاه رامای دهم است، مراسم تاجگذاری او در ماه مه 2019 برگزار گردید، یعنی تقریباً 3 سال بعد از مرگ پادشاه قبلی تایلند که پدر او، بومیبول آدولیادج بود. محدودیت های رسانه ای در تایلند باعث شده اطلاعات زیادی درباره ما ها واجیرالونگکورن در دست نباشد.

با این حال، تمام آنچه که از او می دانیم این است که او در بریتانیا و استرالیا تحصیل نموده، علاقه زیادی به ورزش دوچرخه سواری دارد، تا به حال چهار بار ازدواج نموده و یک خلبان حرفه ای است. در ادامه با شاه واجیرالونگکورن و سبک زندگی منحصر به فردش آشنا خواهیم شد.

ما ها واجیرالونگکورن بودیندرادبایاوارانگون در سال 1952 به دنیا آمد. او دومین فرزند و تنها پسر شاه بومیبول و همسرش، ملکه سیریکیت است.

گرچه او از همان ابتدا ولیعهد تایلند نام نگرفت، اما عده زیادی پیش بینی می کردند که او وارث تاج و تخت پدرش گردد. تولد او در آن موقع آسایش خاطری برای خاندان سلطنتی تایلند فراهم کرد، چون آن ها به شدت منتظر یک پسر بودند و نگرانی زیادی از این بابت داشتند. واجیرالونگکورن در زبان تایلندی به معنای مزین به جواهرات یا آذرخش است.

گرچه او در سال 1972 یعنی در 15 سالگی، به طور رسمی ولیعهد تایلند معرفی گردید، اما بیشتر دوران کودکی او در واقع در خارج از تایلند سپری شد. واجیرالونگکورن از 13 تا 17 سالگی به مدرسه ای در انگلستان فرستاده شد و بعد از آن به دانشگاهی نظامی در استرالیا رفت.

او ابتدا در 13 سالگی وارد مدرسه آمادگی شد و بعد از آن در 17 سالگی به مدرسه شبانه روزی مشهور و معتبر میلفیلد ِ انگلیس رفت. سپس به استرالیا رفت و وارد دانشگاه نظامی سلطنتی شد. او در سال 1976 از این دانشگاه فارغ التحصیل شد، به گفته وبسایت BBC، واجیرالونگکورن که به خاطر نحوه ترتبیتش در دربار تایلند نازپرورده بار آمده بود، به سختی توانسته بود از عهده تحصیل در بریتانیا و استرالیا برآید.

بعد از فارغ التحصیلی، واجیرالونگکورن به ارتش تایلند پیوست و بیشتر سال های عمرش را در آنجا به عنوان افسر ارتش خدمت کرد. واجیرالونگکورن یک خلبان ماهر و حرفه ای است که هم بر هواپیما های شهری و هم بر هواپیما های نظامی تسلط دارد و در سفر های خارجی اش، هواپیمای بوئینگ 737 شخصی اش را شخصاً راهنمایی می نماید، واجیرالونگکورن آموزش های نظامی اش را در تایلند، بریتانیا، آمریکا و استرالیا گذرانده.

بعد از مرگ پدرش، شاه بومیبول در اکتبر 2016، ما ها واجیرالونگکورن با عنوان رسمی اعلی حضرت شاه رامای دهم به پادشاهی رسید، به این معنی که او دهمین پادشاه خاندان سلطنتی چاکری است. با این حال، مراسم تاجگذاری واجیرالونگکورن 3 سال بعد برگزار گردید، چون او می خواست ابتدا کشورش برای پدرش سوگواری کند.

طبق اعلام مجلس ملی قانون گذاری تایلند در اکتبر 2016، ما ها واجیرالونگکورن شایسته دانست که اجازه دهد مردم مدتی را به ادای احترام برای پادشاه فقید اختصاص دهند.

تاج گذاری واجیرالونگکورن که مدت زیادی انتظارش کشیده می شد، بالاخره در ماه مه سال 2019، در مراسمی تماشایی برگزار گردید. حدود 1،300 نفر و فیل در نزدیکی کاخ بزرگ تایلند، به مدت 6 ساعت و نیم رژه رفتند.

طبق شنیده ها، این مراسم در مجموع برای حکومت تایلند 31 میلیون دلار خرج برداشت. گفته می گردد ما ها واجیرالونگکورن در روز تاجگذاری اش یک تاج 7/3 کیلوگرمی هم بر سر داشت که به یک الماس هندی مزین بود.

سه روز قبل از مراسم تاجگذاری، ما ها واجیرالونگکورن در مراسمی غافلگیر کننده با زنی ازدواج کرد که مدت ها با او در رابطه بود. این زن درواقع بادیگارد شخصی واجیرالونگکورن بود.

ازدواج این زوج اتفاق غافلگیر کننده ای بود، چون دربار تایلند پیش از آن هرگز از وجود رابطه ای عاشقانه میان پادشاه این کشور و ژنرال سوتیدا واجیرالونگکورن خبر نداده بود.

تصاویر منتشر شده از مراسم ازدواج این زوج نشان می دهد سوتیدا ابتدا در برابر پادشاه زانو زده و به او تعظیم می نماید و سپس در کنار او می نشیند تا اسناد ازدواج را امضا کند. این مراسم در تالار تخت آمبورنساتان بانکوک برگزار گردیده بود.

با ازدواج سوتیدا با پادشاه تایلند، او حالا ملکه تایلند محسوب می گردد. در جریان برگزاری مراسم تاجگذاری واجیرالونگکورن، سوتیدا در بالکن کاخ در کنار همسرش حضور داشت.

ماه ژوئیه سال میلادی جاری، پادشاه به سینینات وونگواجیراپاکدی، پرستار سابق ارتش تایلند هم عنوان صیغه سلطنتی (یا همان معشوقه پادشاه) اعطا کرد. سینینات را یکی دیگر از زنانی می دانند که واجیرالونگکورن مدت ها با او در رابطه بوده است، تصاویر منتشر شده از این مراسم هم پادشاه را در حال پاشیدن آب بر روی صورت سینینات نشان می دهد.

از بعد از سال 1921، سینینات اولین نفری است که این عنوان را به طور رسمی دریافت نموده، در این مراسم ملکه سوتیدا در کنار همسرش نشسته بود.

در ماه اوت سال میلادی جاری، خاندان سلطنتی تایلند با انتشار عکس هایی نادر از سینینات که او را در حال راهنمایی یک هواپیما نشان می داد، گوشه ای از آنچه در دربار این کشور می گذرد را نشان داد، و بسایت رسمی دربار تایلند، بعد از انتشار این عکس ها از دسترس خارج شد.

پادشاه تایلند به زنبارگی شهرت دارد. او از 3 زن 7 فرزند دارد. او در گذشته چندین طلاق تلخ داشته. آنطور که گفته می گردد، مادر واجیرالونگکورن، ملکه سیریکیت، یک بار در اوایل دهه 1980 پسرش را کمی شبیه به دون خوان توصیف نموده بود.

علاوه بر این، او گفته بود پسرش ترجیح می دهد آخر هفته هایش را در کنار زنان زیبا بگذراند تا به وظایف رسمی مقام سلطنتی اش رسیدگی کند. شایعات تأیید نشده ای هم وجود داشته مبنی بر اینکه او قبلاً در کار قاچاق دست داشته، گرچه هیچ جزئیات یا خبر مشخصی در این مورد منتشر نشده.

به گفته وبسایت Guardian، ما ها واجیرالونگکورن یک بار در سال 1992 در ملاقاتی با روزنامه نگاران، به طور مستقیم به این شایعات اشاره نموده و گفته بود: من شبیه رئیس های مافیا هستم؟ اگه بودم حالا میلیونر شده بودم.

ما ها واجیرالونگکورن احتمالاً در کشورش، تایلند از چنین شایعاتی مصون است، چون تایلند قوانین سختگیرانه ای در خصوص خاندان سلطنتی اش دارد. این قوانین، اهانت، بی آبرو کردن یا تهدید کردن هر یک از اعضای خاندان سلطنتی را برای مردم تایلند ممنوع نموده.

پادشاه تایلند حتی والدین همسر سومش که ندیمه ای به نام سریراسمی بود را بر اساس همین قوانین و با متهم کردن آن ها به سوء استفاده از نسبت شان با او به زندان انداخت.

واجیرالونگکورن علیرغم مقام مهمی که در تایلند دارند، از قرار معلوم مدت زمان زیادی را در کشورش نمی گذراند. طبق شنیده ها، او بیشتر اوقاتش را در آلمان سپری می نماید و به گفته روزنامه آلمانی Bild، در شهر باواریای آلمان یک خانه دارد.

او یکی از علاقمندان جدی ورزش دوچرخه سواری است و در گذشته به طور مرتب مسابقات دوچرخه سواری گسترده ای در بانکوک برگزار می کرد. تصویر بالا واجیرالونگکورن را در رویداد عشق و گرمای دوچرخه در سال 2018 نشان می دهد.

دختر او، پرنسس سیریواناواری ناریراتانا هم در این رویداد ها شرکت داشته. واجیرالونگکورن حتی یک بار در سوئیس در حال دوچرخه سواری و بدون پیراهن دیده شده بود. این تصویر در ژوئن 2019 منتشر شد.

تصویر دیگری که در روزنامه آلمانی Bild منتشر شد، پادشاه تایلند را با حداقل لباس در حال دوچرخه سواری در آلمان نشان می داد. پادشاه عجیب و غریب تایلند به علاقه زیادش به سگ ها هم مشهور است. بعد از مرگ سگ خانگی او در سال 2016 که از نژاد پودل بود و فوفو نام داشت، واجیرالونگکورن به مدت 4 روز یک مراسم سوگواری بودایی برای آن برگزار کرد. واجیرالونگکورن لباس افسران نیرو های هوایی را به تن سگش می کرد و در مراسم های رسمی او را به همراه خود می برد.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 358

به "زندگی عجیب پادشاه تایلند، از ازدواج با بادیگارد شخصی تا انتشار عکسی که سایت دربار را مسدود کرد" امتیاز دهید

2 کاربر به "زندگی عجیب پادشاه تایلند، از ازدواج با بادیگارد شخصی تا انتشار عکسی که سایت دربار را مسدود کرد" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی عجیب پادشاه تایلند، از ازدواج با بادیگارد شخصی تا انتشار عکسی که سایت دربار را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید