ساکنان دبی 3 هزار سال پیش بازیافت می کردند!

به گزارش مجله ابوذریون، باستان شناسان با بررسی اشیای کشف شده در یک منطقه از شهر دبی به این نتیجه رسیدند که مردم این منطقه حدود 3 هزار سال پیش از بقایای کشتی های شکسته برای ساخت ابزار استفاده می کرده اند.

ساکنان دبی 3 هزار سال پیش بازیافت می کردند!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، بازیافت برای افرادی که حدود سه هزار سال پیش در دبی زندگی می کردند، روشی برای تسهیل زندگی بوده است.

باستان شناسان اشیایی ساخته شده از مس، برنز و آهن را کشف کرده اند که مورد بازسازی و بازیافت قرار گرفته بوده اند تا به عنوان ابزار مورد استفاده قرار گیرند.

دکتر کارول جوچنیویچ و گروهی از باستان شناسان دریافتند که افرادی که سه هزار سال پیش زندگی می کرده اند، از سرامیک ها و بقایای کشتی های شکسته برای تبدیل اشیاء به ابزار استفاده می کرده اند و این یعنی بازیافت کنندگان باستانی اشیاء فلزی را به ابزارهای جدید تبدیل می کرده اند.

جوچنیویچ گفت: این یک واقعیت جالب است که چند هزار سال پیش، ساکنان این منطقه فرآیند بازیافت را انجام می داده اند. کشتی های سرامیکی شکسته دور انداخته نمی شده اند، در عوض آنها فقط کمی تغییر یافته و به عنوان ابزار استفاده می شده اند.

باستان شناسان دریافتند که این ابزارها با استفاده از سرامیک به دست آمده از یک نوع خاک رس ساخته شده است.

محققان در این اکتشاف علاوه بر ابزارهای بازسازی شده، 2600 اشیاء فلزی شامل سلاح، تزئینات، جواهرات و مجسمه را پیدا کردند. اغلب آنها سه هزار سال پیش ساخته شده اند، اما برخی از آنها حتی می توانند چهار هزار سال قدمت داشته باشند.

این اشیا که در مرکز متالورژی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی نگه داری می شوند، در سال 2002 کشف شده اند.

داستان کشف آنها از این قرار است که حاکم دبی هنگام پرواز بر فراز این منطقه با هلیکوپتر، می بیند که برخی از تپه ها به طرز عجیبی مزین به سنگ های سیاه هستند و وقتی این سایت را بازرسی کردند، دریافتند که این سنگ های سیاه حاصل از ذوب فلز هستند و محققان متوجه شدند که فلزات در مقیاس بزرگ در این منطقه ذوب شده اند.

این سایت باستان شناسان را از سراسر جهان از جمله استرالیا، لهستان، اسپانیا و آلمان به خود جلب کرده است و تحقیق و اکتشاف در آن همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 813

به "ساکنان دبی 3 هزار سال پیش بازیافت می کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان دبی 3 هزار سال پیش بازیافت می کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید