شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی ایجاد می گردد

به گزارش مجله ابوذریون، تفاهم نامه همکاری میان شرکت دانش بنیان کانساران بینالود از اعضای پارک فناوری پردیس و موسسه آموزشی پژوهشی یونیدرو با هدف ایجاد شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی، امضا شد.

شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی ایجاد می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پارک پردیس، روز گذشته شرکت دانش بنیان کانساران بینالود از شرکت های عضو این مجموعه و موسسه آموزشی پژوهشی یونیدرو تفاهم نامه همکاری امضا کردند. هدف از شروع این همکاری تاسیس شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی است.

باشگاهی برای فارغ التحصیلان زمین شناسی و معدن

علی دلیر مدیرعامل شرکت کانساران بینالود با اشاره به کمبود های حوزه نمونه برداری صحیح از معادن در کشور گفت: در حوزه اکتشاف، بازرگانی و معدن کاری مواد معدنی، یکی از اساسی ترین کار ها نمونه برداری صحیح و اصولی است. عدم توجه به این مورد و خطا های اجرا شده در این حوزه اثرات نامطلوبی را به همراه دارد که باعث نرسیدن به هدف نهایی و هدررفت سرمایه می گردد.

مدیرعامل شرکت کانساران بینالود ضمن تاکید بر اینکه هدف از اجرای طرح باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی تربیت، مهارت پروری و ایجاد شبکه ای از نیرو های متخصص و ماهر در نمونه برداری معدنی است، گفت: برنامه عملیاتی بلندمدتی برای توسعه فعالیت های این باشگاه و اثرگذاری آن در توسعه بخش معدن کشور تبیین شده است که گام به گام اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: از این رو فارغ التحصیلان رشته های زمین شناسی و معدن، دوره های تخصصی مهارت پروری را در این باشگاه می گذرانند و پس از خاتمه دوره به عنوان مشاور متخصص به متقاضیان در حوزه معادن فعالیت می نمایند.

دلیر همچنین در خصوص دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای تاسیس باشگاه مذکور توضیح داد: انتخاب صحیح نوع آنالیز و انجام آزمایش هایی با استاندارد های بین المللی و معتبر، کاهش ریسک سرمایه گذاری در مراحل مختلف فعالیت های معدنی با ارائه نتایج قابل استناد، ارائه آموزش های تخصصی، شبکه سازی و ارتباط موثر پایدار با متخصصان نمونه برداری در سطح کشور، طراحی مدل مهارت پروری موثر در فعالیت های معدنی و ایجاد بانک اطلاعاتی معتبر از متخصصین نمونه برداری کشور، بعضی از اهداف ما هستند.

وی در خاتمه ضمن اشاره به محدودیت برگزاری کلاس های تخصصی در دوران کرونا خبر از برگزاری رایگان و آنلاین کلاس های مدنظر در دوره اول داد.

ایجاد یک هاب نمونه برداری در منطقه

امید اصغری مدیرعامل موسسه آموزشی پژوهشی یونیدرو نیز گفت: این تفاهم نامه بر اساس نیازسنجی در حوزه نمونه برداری معدنی امضا شد. ما امیدواریم در آینده هم بتوانیم زمینه های همکاری متعددی بین مجموعه یونیدرو و شرکت های عضو پارک فناوری پردیس برقرار کنیم.

وی در رابطه با نتایج متصور برای این طرح ادامه داد: افتتاح شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی، نتایجی مانند کاهش دعوا های حقوقی در حوزه معدن و صنایع معدنی، کاهش ریسک فعالیت های معدنی و افزایش اشتیاق سرمایه گذاری در این حوزه، بسترسازی برای حرکت به سمت فعالیت های بین المللی در راستای استانداردسازی های بین المللی را به همراه خواهد داشت.

اصغری گفت: به علاوه این اتفاق منجر به ایجاد یک هاب نمونه برداری در منطقه خواهد شد و ما امیدواریم در آینده نه تنها درحوزه آموزش بلکه در حوزه پژوهش معدنی هم بتوانیم اقدامات موثری را انجام دهیم.

متقاضیان ثبت نام در باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی، می توانند از روز سه شنبه،15مهر ماه با به سامانه https://binaloud.com/club مراجعه نموده و پس از مطالعه کامل شیوه نامه برای ثبت نام اقدام نمایند. فرآیند ثبت نام متقاضیان در باشگاه پس از آنالیز اطلاعات آن ها در کمیته تخصصی انجام می گردد.

شایان ذکر است شرکت دانش بنیان کانساران بینالود که از اعضای پارک فناوری پردیس است، سابقه ای 20 ساله در حوزه تحقیقات و آنالیز مواد معدنی دارد. این شرکت در راستای فرهنگ سازی نمونه برداری استاندارد بین المللی در عملیات صحرایی و حفظ سرمایه های ملی با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی یونیدرو برای اولین بار در ایران، اقدام به افتتاح شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی در سطح ملی نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1384

به "شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه یکپارچه باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید