فعالیت ارکستر مجلسی ایران از سر گرفته می گردد، برگزاری چند برنامه

به گزارش مجله ابوذریون، منوچهر صهبایی مدیر هنری و رهبر ارکستر مجلسی ایران در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اعلام از سرگیری فعالیت های ارکستر مجلسی با اشاره به برنامه های پیش روی این مجموعه موسیقایی اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ارکستر مجلسی ایران در آینده ای نزدیک با فرماسیون و رپرتوار جدید فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت. در این مدت هم که وقفه ای در کارهای ما به وجود آمده بود مشغول برنامه ریزی بلند مدت و فراهم کردن امکانات اجرا بودیم که بتوانیم از طریق آن نسبت به برگزاری برنامه های آینده اقدامات لازم را انجام دهیم.

فعالیت ارکستر مجلسی ایران از سر گرفته می گردد، برگزاری چند برنامه

وی ادامه داد: هم اکنون در سالزبورگ اتریش برای انجام برخی از فعالیت های موسیقایی خود هستم. این در حالی است که برای محتوای رپرتوارهای آینده تصمیم داریم قطعات خوبی را انتخاب کنیم که مخاطبان موسیقی کلاسیک در ایران تا به امروز کمتر با آن روبرو گردیده اند البته ما چندی پیش نیز تصمیم گرفتیم به منظور برنامه های متعدد آینده از نوازندگان جدید برای حضور در ارکستر دعوت کنیم که در این راستا تمامی نوازندگانی که تجربه اجراهای ارکسترال و توانایی اجرای رپرتوارهای موسیقی کلاسیک را داشته اند، می توانستند برای انجام آزمون های اولیه برای حضور در ارکستر اعلام آمادگی نمایند.

صهبایی در انتها یادآور شد: طی هفته های آینده برنامه های جاری ارکستر مجلسی ایران به صورت مشروح برای مخاطبان اعلام می گردد. در حوزه معرفی نوازندگان نیز با معین شدن رپرتوار، اسامی آنها به صورت کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی و مدیریت منیژه صهبایی فروردین ماه سال 96 با هدف ارایه موسیقی کلاسیک جهانی و ارتقای فرهنگ شنیداری اعلام موجودیت کرد. این مجموعه موسیقایی روزهای هشتم و نهم تیر ماه سال جاری اولین کنسرت رسمی خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 33

به "فعالیت ارکستر مجلسی ایران از سر گرفته می گردد، برگزاری چند برنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت ارکستر مجلسی ایران از سر گرفته می گردد، برگزاری چند برنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید