فلزی ها رو به صعود، بانکی ها رو به نزول

به گزارش مجله ابوذریون، فعالان بازار سهام امروز برغم افت قیمت در نمادهای بانکی در گروه فلزی و محصولات شیمیایی شاهد رشد قیمت بودند.

فلزی ها رو به صعود، بانکی ها رو به نزول

به گزارش خبرنگاران، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 1643 واحد رشد کرد و به رقم 163 هزار و 967 رسید. در عین حال شاخص کل هم وزن نیز با 149 واحد رشد رقم 28 هزار و 255 واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور 1424 واحد افزایش یافت و عدد 178 هزار و 593 را تجربه کرد. در عین حال شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب 1249 و 3088 واحد رشد کردند.

امروز در حالی شاخص های بازار سهام با افزایش روبرو شد که نمادهای پتروشیمی، فلزی، پالایشی به تقویت این شاخص ها یاری کردند. پتروشیمی پارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران چهار نمادی بودند که در صدر نمادهای تاثیرگذار روی نماگرهای بازار نهاده شدند.

هر یک از نمادهای یاد شده 198، 185، 164 و 160 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص های بازار سرمایه هستند. در عین حال نمادهای بانکی از جمله بانک ملت، بانک صادرات، بانک تجارت و بانک پاسارگاد در کنار دو نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا بیشترین تاثیر کاهنده را روی شاخص های بازار داشتند.

نمادهای بانکی که این روزها در معاملات بازار سهام پر رنگ شدند اکثرا امروز بیشتر از سه درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. کفه عرضه در این نمادها نسبت به کفه تقاضا سنگینی کرد.

خودرویی ها نیز امروز با کاهش قیمت روبرو شدند و نمادهای پربازدید آنها عمدتا بین یک تا سه درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. در این گروه 362 میلیون سهم به ارزش حدود 70 میلیارد تومان مورد داد و ستد نهاده شد.

در عین حال در گروه محصولات شیمیایی روند قیمت ها اکثرا افزایشی بود. بطوریکه سهم های این گروه بین یک تا چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند. از جمله آنها می توان به پتروشیمی شازند، پتروشیمی پارس، پتروشیمی خارک اشاره نمود.

فلزی ها نیز همگام با گروه محصولات شیمیایی با رشد قیمت روبرو شده اند. در این گروه 95 میلیون سهم به ارزش حدود 36 میلیارد تومان مورد داد و ستد نهاده شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم 659 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 2.4 میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات در این بازار رقم 179 هزار و 967 را تجربه کرد.

آیفکس نیز با رشد 13 واحدی خود تراز 1922 واحدی را رد کرد و ارزش معاملات فرابورس ایران رقم 319 میلیارد تومان را تجربه کرد. همچنین حجم معاملات این بازار به رقم 667 میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 135

به "فلزی ها رو به صعود، بانکی ها رو به نزول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلزی ها رو به صعود، بانکی ها رو به نزول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید