لغو پرواز به هند و پاکستان و ممنوعیت مسافرت به عراق

به گزارش مجله ابوذریون، کلیه پروازها رفت و برگشت از ایران به کشورهای هندوستان و پاکستان ممنوع شد؛ به گفته محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری براساس تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پروتکل های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت های هوایی و همچنین شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، کلیه پروازها از دو کشور هند و پاکستان از ساعت 24 امشب به ایران و برعکس از ایران به این کشورها ممنوع می گردد.

لغو پرواز به هند و پاکستان و ممنوعیت مسافرت به عراق

ذیبخش با تاکید بر اینکه پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، توضیح داد: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود.

امروز سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر کشور خواهان لغو پروازهای رفت وبرگشت به هند و پاکستان شده بود.

نمکی در این نامه خواسته که با توجه به جهش بسیار خطرناک ویروس کرونا در هند، نقل و انتقال مسافر به شکل مستقیم و غیرمستقیم از این کشور متوقف گردد.

مرزهای ایران به کشورهای همسایه یکی پس از دیگری به دلیل شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی تعطیل می گردد. در کنار تعطیلی پروازها از هند و پاکستان، فرماندار قصرشیرین هم به خبرگزاری ایرنا گفته است: منع تردد از مرزهای خسروی و پرویزخان به دلیل مقابله با کرونا تا پانزدهم اردیبهشت ماه تمدید شده و مسافران حق ورود و خروج از این مرزها را ندارند.

به گفته مرادعلی تاتار محدودیت تنها برای مسافران است ولی مبادلات تجاری در مرزهای قصرشیرین همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گردد. در راستای مقابله با ویروس کرونا، پایش رانندگان و کامیون های حامل کالاهای صادراتی نیز در راستای مقابله با ویروس کرونا در مرز رسمی پرویزخان انجام می گردد ضمن اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مرز خسروی تشدید شده است.

روزانه بیش از 700 دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از 300 دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می گردد.

قبل از این محمد نوذری، استاندار ایلام هم از بسته بودن مرز مسافربری مهران تا اواسط اردیبهشت ماه خبر داده بود: پایانه مسافربری مرز مهران به منظور مهار کرونا تا اواسط اردیبهشت ماه جاری تعطیل اما مرز تجاری همچنان باز است.

اوایل اسفندماه 1399 پنج مرز مشترک میان ایران و عراق برای تردد مسافری بسته شده بود: مرزهای چذابه، شلمچه، تمرچین و کیله و مهران. دلیل بسته بودن مرزها شیوع ویروس کرونای انگلیسی در عراق بود.

حالا سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به ایسنا گفته است: در حال حاضر محدودیت پروازی به 41 کشور وجود دارد. پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در لیست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام تست مجدد کرونا در ایران هستند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1758

به "لغو پرواز به هند و پاکستان و ممنوعیت مسافرت به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرواز به هند و پاکستان و ممنوعیت مسافرت به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید