مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از میراث فرهنگی استان کرمان، غلامرضا فرخی گفت: در پروژه مرمتی مسجد امام کرمان، ایوان اصلی، گنبد خانه و برخی از تزئینات وابسته به معماری این مسجد مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرد.

مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد

وی با تاکید بر اینکه اعتبار این فاز از عملیات پروژه مرمتی مسجد امام کرمان از تجمیع اعتبارات استانی و ملی تامین شده است، تصریح کرد: قسمتهایی از کاشی‌کاری معرق این بنای تاریخی در سال گذشته از محل اعتبارات ملی این اداره کل مرمت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه مسجد امام خمینی کرمان از کهن ترین مساجد تاریخی ایران محسوب می شود، اظهار کرد: این مسجد در فهرست آثار میراث ملی کشور به ثبت رسیده است.

فرخی بیان کرد: بنای تاریخی مذکور در بافت قدیم و در مجاورت راسته بازار قلعه محمود بنا شده است.

وی افزود: این مسجد بزرگ‌ترین مسجد کرمان و از نوع مساجد چهار ایوانی است که حدود 900 سال پیش در دوران زمامداری سلجوقیان احداث شده است.

فرخی تصریح کرد: مرمت و بازسازی بناهای تاریخی مذهبی با همکاری دستگاههای مرتبط در دستور کار این اداره کل است.

منبع: mehrnews.com
اخبار و مقالات مرتبط با "مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد"

ملی پوش تیراندازی ایران گفت: نسبت به دوره های قبل که در مسابقات آسیایی حضور داشتم اندونزی میزبانی ضعیفی دارد و دهکده ورزشکاران اصلا مناسب نیست.

هدیه کاظمی یکی از پاروزنانی است که شانس مدال در اندونزی دارد. او پبش از ترک ایران و حضور در پالمبانگ محل برگزاری بازی های آسیایی تاکید نمود که به کسب بهترین نتیجه امیدوار است.

نورپردازی و سیستم روشنایی در پایگاه جهانی بیابان لوت از محل اعتبارات ملی اجرا شد. این پروژه شامل نورپردازی محوطه، اتاق‌ها و نمای بیرونی پایگاه جهانی بیابان لوت می‌شود.

به "مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید