چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند؟

به گزارش مجله ابوذریون، 15 روز از حکومت نظای و محاصره میلیون ها انسان در کشمیر می گذرد و دولت هند اجازه اطلاع رسانی کامل و صحیح درباره وضعیت مردم کشمیر را نمی دهد.

چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند؟

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از سایت صدای کشمیر، پس از 15 روز از حکومت نظامی هند در منظقه کشمیر امروز، دولت در سیاست های تبلیغی خود دستور به بازگشایی مدارس داده است اما دانش آموزان و معلمان کشمیری در مدارس حضور نیافتند.

اما چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند و مخالف با حکومت هند در کشمیر هستند؟ این بار مسأله را در چند جمله به جا مانده از ادعاهای اولین، نخست وزیر هند(جواهر لعل نهرو) و نخست وزیر کنونی(نارندا مودی) آن آنالیز می کنیم:

در سال1947میلادی جواهر لعل نهرو، در تلگرافی به نخست وزیر پاکستان گفت: این قول ما که پس از بازگشت آرامش و امنیت، ارتش خود را فرا خواهیم خواند و اخذ تصمیم در خصوص آینده ایالت را به رای مردم کشمیر خواهیم گذاشت، فقط در برابر دولت شما نیست بلکه این قول در برابر مردم کشمیر و تمام جهان نیز هست.

ده سال بعد،سال 1957، جواهر لعل نهرو در جمع مردم گفت: هیچ سازمان و کشوری حق دخالت در سیاست های هند در کشمیر را ندارد. ما حاضر به تحمل هیچ کار بی فایده ای در رابطه با کشمیر نیستیم. این ها همه (قطعنامه های شورای امنیت) لغو و بی فایده است

در اول اگوست سال 2019 ، نارندا مودی(بعد از لغو ماده 370) گفت: این طرح (لغو خودمختاری ایالت جامو و کشمیر) منجر به احیای گذشته در شکوه این منطقه خواهد شد

16 آگوست2019، در اخبار منتشر شده از سخنان نارندا مودی: بحران کشمیر مربوط به یک سرزمین یا قلمرو نیست بلکه مربوط به پیروزی هندو بر اسلام است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 349

به "چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید