ادامه اعتراضات و اعتصابات در فرانسه، موزه لوور نیز به تعطیلی کشیده شد

به گزارش مجله ابوذریون، با ادامه یافتن اعتصابات و اعتراضات فرانسه علیه یکی از طرح های دولت، موزه لوور پاریس به حالت تعطیل درآمد.

ادامه اعتراضات و اعتصابات در فرانسه، موزه لوور نیز به تعطیلی کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل مجله ابوذریون، تجمع حدود صد معترض فرانسوی در مقابل ورودی موزه لوور در روز آدینه، این مجموعه را به تعطیلی کشاند.

به نوشته خبرگزاری اسوشیتد پرس موزه لوور بیان کرد قرار بود امروز (آدینه) به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت لئوناردو داوینچی نقاش معروف ایتالیایی، نمایشگاه ویژه ای از آثار او به نمایش گذاشته گردد.

شماری از معترضان که از کارکنان همین موزه هستند، در این تجمع به طرح دولت فرانسه برای اصلاح قانون حقوق بازنشستگان اعتراض کردند.

اعتراضات و اعتصابات نسبت به این طرح، حدود یک ماه و نیم به طور بی وقفه ادامه یافته است و بخش های مختلفی به ویژه حمل ونقل، آموزش و پرورش، بیمارستان ها و دادگاه ها را فرا گرفته است.

علاوه بر موزه لوور که روزانه میزبان 300 هزار بازدیدکننده است، سایر قطب های گردشگری پاریس نظیر سالن های اپرا و برج ایفل نیز به حالت تعطیل درآمده اند.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه روز شنبه در نامه ای به اتحادیه های کارگری، اعلام آمادگی کرد که در صورت پذیرش بعضی از شروط توسط معترضان، از افزایش دو ساله سن بازنشستگی به 64 سال صرفنظر کند.

دولت فرانسه با این توجیه که نظام بازنشستگی در این کشور بیش از حد پیچده و ناکارآمد است، میخواهد نظام یکپارچه ای حاکم کند که به ادعای پاریس می تواند کارایی بیشتری داشته باشد. منتقدان، اما می گویند این طرح سن بازنشستگی را افزایش داده و میزان مستمری بازنشستگان را کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 821

به "ادامه اعتراضات و اعتصابات در فرانسه، موزه لوور نیز به تعطیلی کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات و اعتصابات در فرانسه، موزه لوور نیز به تعطیلی کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید