اردوغان: یکی از سه-چهار کشور برتر در تولید پهپاد هستیم

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس جمهور ترکیه گفت: امروزه در زمینه تولید هواپیماهای بدون سرنشین یکی از سه-چهار کشور برتر دنیا بوده و جزو 10 کشوری هستیم که توانایی طراحی، ساخت و نگهداری کشتی جنگی را دارند.

اردوغان: یکی از سه-چهار کشور برتر در تولید پهپاد هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم رزمایش تاکتیکی میهن آبی 2021 گفت: امروزه در زمینه تولید هواپیماهای بدون سرنشین یکی از سه-چهار کشور برتر جهان و جزو 10 کشوری هستیم که توانایی طراحی، ساخت و نگهداری کشتی جنگی را داریم.

اردوغان که به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم شرکت کرد با اشاره به اینکه حاکمیت در دریا به مثابه حاکمیت بر جهان است، گفت: گارد ساحلی در آبهای سرزمینی کشورمان و نیروی دریایی کشور نیز در چهار گوشه جهان٬ برای تامین صلح و آرامش تمام بشریت حضور دارند.

وی شرح داد: برخورداری از نیروی دریایی قدرتمند بیش از آنکه برای کشورمان یک ترجیح باشد، یک ضرورت است، بر این اساس، افزایش بازدارندگی نیروهای دریایی مان برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اردوغان در ادامه تاکید کرد: پرسنل مجرب، منظم و شایسته نیروی دریایی مان و موفقیت هایی که در ماموریت هایشان کسب کرده اند، مایه غرور و افتخار ماست.

وی با تاکید بر اینکه برای ارتقای ترکیه در حوزه دریانوردی همانند سایر بخش ها به مراتب بالاتر عزم خود را جزم کرده اند٬ گفت: تا کنون بیش از 130 سکوی دریایی که هزینه تولید آن بیش از 3 میلیارد دلار بوده و در کارخانه های کشتی سازی مان تولید شده است، را صادر کرده ایم.

رئیس جمهور ترکیه اضافه نمود: امسال کشتی آزمایشی و آموزشی مان افق و کشتی تهاجمی دوزیستی چند منظوره مان آناتولی در اختیار نیروی دریایی قرار می گیرد. برای سال آینده نیز در حال برنامه ریزی برای بهره برداری از اولین زیردریایی نوع جدید پیری رئیس هستیم. انشاالله هرچه زودتر فرایند ساخت ناوچه های ششم، هفتم و هشتم MILGEM را شروع خواهیم کرد.

اردوغان ادامه داد: ما باید نه تنها از حیث اقتصادی و سیاسی بلکه از نظر نظامی و دفاعی نیز قدرتمند باشیم. ما به خاک، دریا و حاکمیت هیچ کشوری چشمداشتی نداریم، تنها تلاش ما محافظت از کشور و حقوق خودمان است.

وی در سرانجام گفت که سعی کردند حقوق ملت ما و ترک های قبرس در مدیترانه شرقی را غصب کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1667

به "اردوغان: یکی از سه-چهار کشور برتر در تولید پهپاد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: یکی از سه-چهار کشور برتر در تولید پهپاد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید