ایتالیا 1200 کیلومتر جاده در ایران احداث می نماید

به گزارش مجله ابوذریون، نهاد بزرگراه های ایتالیا قراردادی 3.6 میلیارد دلاری را برای احداث یک جاده 1200 کیلومتری از ساحل خلیج فارس تا مرز ایران و ترکیه به امضا رساند.

ایتالیا 1200 کیلومتر جاده در ایران احداث می نماید

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله ابوذریون به نقل از رویترز، نهاد بزرگراه های ایتالیا آناس اظهار داشت، قراردادی را با دولت ایران برای ساخت و مدیریت یک پروژه جاده ای 1200 کیلومتری با هزینه 3.6 میلیارد یورو (4 میلیارد دلار) امضا نموده است.

آناس گفته، اولین بخش از این بزرگراه به طول 350 کیلومتر تا سال 2022 با هزینه ای 600 میلیون یورویی به بهره برداری خواهد رسید.

در قالب این پروژه جاده ای بین بندر امام خمینی (ره) در ساحل خلیج فارس و شهر بازرگان در مرز ایران و ترکیه احداث خواهد شد. به دنبال لغو تحریم های غرب علیه ایران پس از انعقاد توافق هسته ای، ایتالیا به سختی کوشش نموده تا قراردادهای پرسودی را در ایران به امضا برساند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در ماه ژانویه با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی، اولین سفر خود به اروپا را پس از برجام به ایتالیا انجام داد. متئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا نیز در ماه آوریل در راس یک هیئت تجاری بلندپایه به تهران سفر کرد.

آناس اعلام نموده، قرارداد امضا شده در روز پنجشنبه با وزارت راه و شهرسازی ایران در تکمیل یادداشت تفاهمی بوده که در ماه فوریه به امضا رسیده بود.

72

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 675

به "ایتالیا 1200 کیلومتر جاده در ایران احداث می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا 1200 کیلومتر جاده در ایران احداث می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید