ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی راه اندازی شد

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به راه اندازی ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی، تأکید کرد: دستورالعمل های لازم به مدیران این واحدها ابلاغ شده و در راستای مقابله با شیوع کرونا ویروس تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه گردهمایی و مراسم در تأسیسات گردشگری استان ممنوع است.

ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی راه اندازی شد

حبیب یزدان پناه از انجام اقدامات کنترلی در تأسیسات گردشگری این استان با هدف حفظ سلامت مسافران و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس اطلاع داد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، وی اضافه نمود: کمیته ای در این اداره کل برای نظارت بر فرایند اجرای دستورالعمل های مقابله با کرونا که از سوی مقام عالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شده، تشکیل شده است.

یزدان پناه بر تشدید نظارت ها بر تأسیسات گردشگری اشاره و مطرح نمود: این نظارت ها با تأکید بر رعایت موازین بهداشتی به صورت روزانه انجام می گردد و مدیران واحدهای زیرمجموعه ملزم به اجرای دستورالعمل های مربوطه و ضدعفونی مداوم محل فعالیت خود هستند.

وی اظهار کرد: بوم گردی های استان با هدف حفظ سلامت مردم تا اطلاع ثانوی از پذیرش مسافر امتناع می نمایند و سایر مجموعه های اقامتی و پذیرایی نیز باید در صورت مشاهده موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا، به مسئولان مربوطه سریعاً اطلاع دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اضافه نمود: همچنین مسافرانی که از مبدأ استان های آلوده به بیماری در مراکز اقامتی پذیرش می شوند باید این مسئله را به مسئولان مربوطه اطلاع دهند.

یزدان پناه با اشاره به اینکه از ظرفیت راهنمایان گردشگری استان در بحث اطلاع رسانی توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی مرتبط استفاده می گردد، گفت: جریان گردشگری استان در رابطه با این موضوع توجیه شده و اقدامات پیشگیرانه انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 957

به "ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید