بایدن: در واکنش به اقدامات مسکو دیپلمات های روس را اخراج کردیم

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس جمهور آمریکا بامداد آدینه گفت که در واکنش به اقدامات مسکو در مداخله در انتخابات آمریکا، دیپلمات های روس اخراج شدند.

بایدن: در واکنش به اقدامات مسکو دیپلمات های روس را اخراج کردیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بامداد آدینه در سخنرانی درباره اقدام اخیر واشنگتن علیه مسکو پرداخت.

وی در سخنرانی گفت: زمانی که از مداخله روسیه در انتخاباتمان آگاه شدم تصمیم گرفتم که به این اقدام واکنش نشان دهیم.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به تماس تلفنی اخیر خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: در واکنش به اقدامی که مسکو علیه آمریکا اتخاذ نموده، تصمیم گرفتیم تا دیپلمات های روس را اخراج کنیم.

بایدن افزود: اگر روسیه به تجاوز به دموکراسی ما ادامه دهد ما آماده تشدید اقداماتمان هستیم.

وی افزود: به پوتین گفتم که خواهان روابط راسخ با روسیه بوده و به وی گفتم که واشنگتن از حق حاکمیت اوکراین حمایت نموده و از پوتین خواستم تا از تشدید اوضاع خودداری کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: همکاری با مسکو برای واشنگتن منافعی به همراه دارد اما اگر روسیه بخواهد که علیه ما تاثیر بگذارد به آن واکنش نشان خواهیم داد و به پوتین گفتم امکان اقدامات بیشتری علیه روسیه وجود داشت اما ترجیح دادیم چنین کاری نکنیم.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده و از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند، 6 شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده است که به تحریم های آمریکا و اقدام این کشور در اخراج 10 دیپلمات روس پاسخ خواهد داد.

کاخ سفید روز سه شنبه گفت که بایدن و پوتین به صورت تلفنی با هم درباره مسائل منطقه ای و جهانی گفت وگو کردند و بایدن برگزاری دیداری طی ماه های آینده در یک کشور ثالث را به پوتین پیشنهاد کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1741

به "بایدن: در واکنش به اقدامات مسکو دیپلمات های روس را اخراج کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: در واکنش به اقدامات مسکو دیپلمات های روس را اخراج کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید