بدن این کودک دهدشتی عقرب فراوری می نماید؟

به گزارش مجله ابوذریون، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت کار تحقیق و مشاهده مداوم بر روی پدیده نادر زندگی مسالمت آمیز کودک یکسال و نیمه دهدشتی با عقرب ها توسط تیم کامل پزشکی بیمارستان دهدشت شروع شد.

بدن این کودک دهدشتی عقرب فراوری می نماید؟

به گزارش شبستان، هیبت الله صادقی، توضیح داد: تیم پزشکی مرکب از انگل شناسان، متخصصان داخل، جراحی عمومی، پاتولوژیست و رادیولوژی با انجام آزمایش و عکسبرداری و مراقبت محیط چگونگی وقوع این پدیده را آنالیز می نمایند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی، به عجیب و نادر بودن این پدیده اشاره نمود و اضافه کرد: پس از انتها مراحل تحقیق، نتیجه به جامعه اطلاع داده می شود. در مدت دو ماه گذشته و با وجود چهار بار تغییر مکان 96 عقرب بر بدن سجاد کودک یک و نیم ساله دهدشتی مشاهده شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پیشین کهگیلویه نیز گفت: ماجرای مرموز این کودک به صورت ویژه ای توسط مجموعه بهداشت و درمان و معاونین بهداشتی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی این استان و مدیریت بیمارستان دهدشت در حال پیگیری است.

دکتر منصور تقوی اضافه کرد: صحبت های ضد و نقیض و شایعات زیادی در خصوص این کودک بر سر زبان ها افتاده است که برخی از آن ها خلاف واقع هستند. وی گفت: هر زمان که با دلایل علمی به نتیجه ای قابل قبول رسیدیم، برای انتها دادن به این شایعات، نتیجه را رسماً اعلام می کنیم.

موضوع پدیدار شدن عقرب در بدن کودک دهدشتی، از اوایل سال جاری مطرح شد. این کودک اهل روستای چیر شهرستان کهگیلویه است. پزشک معالج سجاد پیشتر گفته بود: سجاد با این که تحت مراقبت است، اما در اطراف بدن وی عقرب مشاهده می شود.

دکتر علی اکبر داورپناه اضافه کرد: با اینکه لباس های غیر قابل نفوذ بر بدن سجاد پوشانده شده است، با این حال باز هم عقرب ها در بدن وی مشاهده می شود. وی ادامه داد: این عقرب ها در اندازه های متفاوت، اما از یک گونه و یکرنگ هستند و پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی با آزمایش و معایناتی که انجام داده اند گفته اند احتمال اینکه در راست روده این کودک عقرب ماده باشد زیاد است.

آغاز ماجرای مرموز عقرب ها

به گفته مادر عظیم این کودک، ماجرای گزیدن عقرب ها هنگامی آغاز شد که دو عقرب این کودک را برای اولین بار نیش زدند. مادر عظیم سجاد در شرح این حادثه نادر چنین شرح می دهد: پس از این حادثه مادر و پدر سجاد تمام عقرب هایی که کودکشان را نیش می زدند، کشتند، اما روز بعد دوباره دو عقرب دیگر کودک را نیش زدند و پدر و مادر مجبور شدند فرزند خود را به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت برای مداوا انتقال دهند.

سجاد به مدت 9 روز تحت نظر پزشکان نهاده شد وقتی که سلامت خود را بازیافت و دوباره به خانه بازگشت مادر و پدرش تمام لباس های نو و کهنه وی را به آتش کشیدند. اما بعد از ظهر روز بعد دو عدد عقرب سجاد را نیش زدند. مادر سجاد، وی را وحشتزده دوباره به بیمارستان برد و مدت دو روز وی در بیمارستان بستری بود. در این مدت بدن سجاد توسط پزشکان سم زدایی شد، اما ظاهراً این درمان برایش کارساز نبود.

پدر سجاد در این باره می گوید: مدت 15 سال است که در این خانه زندگی می کنیم. تا به امروز هیچ گونه حشره موذی مشاهده نکردیم و یک اتاق تمیز در اختیار سجاد گذاشته ایم. اما در کمال تعجب عقرب ها تنها سجاد را می گزند و نیش عقرب ها چندان تأثیری بر اوضاع جسمی و سلامت کودک ندارد و پزشکان معالج از مداوای کودکم درمانده اند. پدر عظیم سجاد نیز در این باره گفت: هر بار که عقربی سجاد را می گزد او تنها جیغ می کشد و دوباره به حالت طبیعی بازمی شود.

سجاد را به مراکز درمانی شهرستان های دهدشت و شیراز برای معالجه انتقال داده ایم، اما پزشکان هیچ گونه عوامل خارجی و داخلی در بدن وی مشاهده نکرده اند. ضمن این که عکس ها و آزمایشات پزشکان، هیچ سرنخی درباره رشد و نحوه جذب عقرب ها به بدن این کودک نشان نمی دهد. به گفته وی حتی هنگامی که این کودک به مرکز درمانی شهرستان دهدشت برای مداوا برده شده است، در کمال تعجب در مطبی که پزشکان وی را معالجه می کردند دو عقرب وی را نیش زدند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1639

به "بدن این کودک دهدشتی عقرب فراوری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدن این کودک دهدشتی عقرب فراوری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید