تأکید دستیار ویژه پوتین بر اجرای هر چه سریع تر توافقات با ایران

به گزارش مجله ابوذریون، دستیار ویژه پوتین در ملاقات با دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: فدراسیون روسیه تمام کوشش خود را برای اجرای هر چه سریع تر توافقات 2 کشور و برطرف موانع موجود به کار خواهد گرفت.

تأکید دستیار ویژه پوتین بر اجرای هر چه سریع تر توافقات با ایران

به گزارش خبرنگاران، ایگور لویتین دستیار ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بعد ازظهر امروز (سه شنبه) 13 تیر ماه با علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی ملاقات و درباره توافقات دو کشور در حوزه های مختلف مالی و مالی گفت وگو کرد.

احمدیان در این ملاقات با اشاره به اهتمام خاص دولت سیزدهم برای توسعه روابط با همسایگان به ویژه روسیه، حمایت از ابتکارات منطقه ای و همکارهای دو و چندجانبه را به عنوان رویکرد موثر در تحقق منافع ملی دو کشور مورد تأکید قرار داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به تحولات جهانی و تاثیر آن بر معادلات ژئوپلتیک و ژئو استراتژیک توضیح داد: این شرایط ایجاب می نماید دو کشور تمامی مسیرهای کریدور شمال - جنوب، مسیر غربی، مسیردریایی و مسیر شرقی را هر چه سریع تر فعال نمایند.

احمدیان گفت: سرعت دادن به اجرای پروژه های مورد توافق از جمله تکمیل کریدور شمال - جنوب و تفاهم نامه های امضا شده در حوزه نفت و گاز از مهمترین اولویت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه همکاری های دوجانبه با روسیه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، موافقتنامه احداث راه آهن رشت - آستارا که در اواخر اردیبهشت ماه امسال با حضور رؤسای جمهور دو کشور به امضا رسید را گام بلندی در تحکیم روابط مالی و یاری به پویایی اقتصاد کشور توصیف کرد.

ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این ملاقات با تبریک انتصاب احمدیان به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، گزارشی از آخرین تحولات مربوط به مناسبات تجاری، بانکی و پروژه های مشترک مالی را ارائه کرد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به پیشرفت در اجرای قراردادهای دو کشور گفت: دولت فدراسیون روسیه تمام کوشش خود را برای اجرای هر چه سریعتر توافقات دو کشور و برطرف موانع موجود به کار خواهد گرفت.

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه، همکاری های گسترده تهران - مسکو در سال های اخیر را ناشی از اراده رهبران دو کشور خواند و توضیح داد: اجرای زمانبندی شده توافقات بین روسای جمهور دو کشور از جمله در حوزه های حمل و نقل و ترانزیت، انرژی، پزشکی و علمی ضمن آن که جهش قابل توجهی در سطح مناسبات مالی بین دو کشور خواهد داشت، در توسعه ظرفیت های ترانزیتی و تجاری منطقه نیز تاثیرات بسیار مثبت و مهمی خواهد گذاشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2409

به "تأکید دستیار ویژه پوتین بر اجرای هر چه سریع تر توافقات با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید دستیار ویژه پوتین بر اجرای هر چه سریع تر توافقات با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید