درخواست صدها هزار اروپایی برای ماندن در بریتانیا پس از برگزیت

به گزارش مجله ابوذریون، بیش از 750 هزار اروپایی ساکن بریتانیا خواهان ماندن در این کشور حتی پس از اجرای برگزیت هستند.

درخواست صدها هزار اروپایی برای ماندن در بریتانیا پس از برگزیت

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، بیش از 750 هزار تبعه اروپایی ساکن بریتانیا برای ماندن در این کشور پس از برگزیت درخواست داده اند.

ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا دیرروز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: شهروندان اروپایی دوست، همسایه و همکار ما هستند و برای کشور ما کارهای زیادی نموده اند. نتیجه برگزیت هر چه باشد، ما می خواهیم که آنها پیش مان بمانند.

هم اکنون بیش از سه میلیون تن از اتباع کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا در بریتانیا زندگی می نمایند. بر اساس تصمیم دولت بریتانیا، این افراد اگر می خواهند همچنان در این کشور بمانند، چه برگزیت با توافق اروپا انجام گردد چه بدون آن، باید درخواست اقامت خود را تا پیش از 31 دسامبر 2020 ارائه نمایند.

خروج رسمی و قطعی بریتانیا از اتحادیه اروپا قاعدتا برای تاریخ 31 اکتبر آینده پیش بینی شده است. اما ترزا می، نخست وزیر این کشور به دلیل چند بار ناکامی در به تصویب رساندن توافق برگزیت در مجلس عوام، تصمیم به استعفا گرفته و بنابراین سرنوشت برگزیت همچنان نامشخص است. زیرا جانشینان احتمالی خانم می در خصوص تغییرات لازم در توافق برگزیت نظرهای متفاوتی دارند.

بر اساس آماری که دولت بریتانیا منتشر نموده 10 کشور اروپایی که بیشترین اتباع ساکن در این کشور را دارند عبارتند از: لهستان، رومانی، ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، بلغارستان، لیتوانی، فرانسه، آلمان و هلند.

بر پایه طرحی که اتحادیه اروپا پیشنهاد داده، آن دسته از اتباع اروپایی که بیش از پنج سال مداوم در بریتانیا سکونت داشته اند، می توانند درخواست اقامت در این کشور بدهند. این افراد در صورت پذیرفته شدن درخواست شان مانند گشته اجازه کار و تحصیل و نیز دسترسی به حقوق کنونی خود در بریتانیا را نیز خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 250

به "درخواست صدها هزار اروپایی برای ماندن در بریتانیا پس از برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست صدها هزار اروپایی برای ماندن در بریتانیا پس از برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید