دفاع کیهان از کودتا در میانمار

به گزارش مجله ابوذریون، کیهان نوشت: روزنامه اصلاح طلب سازندگی، ارگان حزب کارگزاران سازندگی که به سردبیری قوچانی، مشاور دفتر روحانی اداره می شود، در شماره اخیر خود و به بهانه تحولات اخیر میانمار، آنگ سان سوچی، عامل نسل کشی چندسال پیش مسلمانان میانمار را عکس یک کرده و تیتر کودتا علیه دموکراسی را برای آن برگزید.

دفاع کیهان از کودتا در میانمار

گفتنی است حوادث و وقایع در میانمار در شرایطی در حال رقم خوردن است که همه معادلات در این کشور در حال تغییر است. بطوریکه بازداشت عاملان خشونت و نسل کشی در میانمار توسط ارتش سبب بُهت حامیان غربی آن ها شده است. این درحالی است که انتشار خبر دستگیری آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراسی و دیگر رهبران این حزب توسط ارتش میانمار فضای این کشور را ملتهب کرده است.

معرفی سوچی به عنوان نماد دموکراسی توسط این روزنامه در حالی است که سوچی بواسطه نقش آفرینی مستقیم در نسل کشی مسلمانان این کشور، لقب قصاب میانمار گرفته و به همین دلیل در محاکم بین المللی محاکمه شده بود.

اینکه روزنامه سازندگی ارکان خبری - رسانه ای حزب کارگزاران در تیتر خبری خود همراه با غربی ها از سوچی حمایت کند و آن را نماد دمکراسی بداند و از کودتا علیه دموکراسی سخن بگوید جای بسی تأمل دارد. چرا که فردی که کارگزاران و سازندگی از آن به عنوان دمکراسی یا نماد دموکراسی میانمار دفاع می کنند قصاب میانمار است. کسی که از نسل کشی مسلمانان در میانمار حمایت می کرد. نکته جالب توجه درباره موضع گیری روزنامه سازندگی و خلاف جریان های موجود داخلی حرکت کردن های آن این است که این روزنامه همواره سعی کرده با سوژه یابی از سوژه چالشی و تحلیل های پیرامون آن ها از افتراق فکری - منشی خود نسبت تحلیل پدیده های سیاسی - اجتماعی رونمایی کند و از این طریق با بازنمایی رسانه ای در قالب نوشتاری راه خود را از ساختار حاکم جدا نشان دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1612

به "دفاع کیهان از کودتا در میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع کیهان از کودتا در میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید