آذربایجان یک منطقه را از ارمنستان پس گرفت

به گزارش مجله ابوذریون، فارس نوشت: مقامات جمهوری آذربایجان مدعی شدند که نیروهای این کشور یک منطقه مسکونی در شمال شرق قره باغ را از نیروهای ارمنستان پس گرفته اند.

آذربایجان یک منطقه را از ارمنستان پس گرفت

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان این خبر را در صفحه توییتر خود خاطرنشان کرد و نوشت: امروز ارتش آذربایجان، پرچم آذربایجان را در ماداگیزه (ماداگیس) به اهتزاز درآورد. ماداگیزه متعلق به ماست.

نقشه درگیری ها

خبرگزاری آذرتاگ نیز نوشت که رئیس جمهور آذربایجان، به همین مناسبت، به حکمت حسن اف، وزیر دفاع و نیروهای این کشور تبریک گفته است.

ماداگیزه در شمال شرق قره باغ کوهستانی واقع شده است. هنوز مقامات ارمنستان به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

درگیری نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی وارد ششمین روز خود شده و دو طرف طی این مدت، یکدیگر را به شروع درگیری متهم نموده اند و بر اثر این درگیری ده ها نفر از دو طرف کشته یا زخمی شده اند.

در همین ارتباط، حکمت حاجی اف، مشاور رئیس جمهور آذربایجان طی نشست خبری آدینه شب ارمنستان را به جذب و انتقال شبه نظامیان مزدور به ویژه ارمنی های ساکن سوریه، لبنان و روسیه به قره باغ برای مقابله با ارتش آذربایجان متهم کرد.

دو طرف درگیر طی این هفته یکدیگر را به انتقال نیروهای خارج به مناطق درگیر متهم نموده اند. حاجی اف در گفت گو با شبکه الجزیره قطر با استناد به حرف های دیروز رئیس جمهور ارمنستان گفت که ایروان خود به مسئله اذعان نموده است.

رئیس جمهور ارمنستان دیروز گفته بود که انتقال نیرو به ارمنستان و از آنجا به قره باغ کوهستانی مسئله عادی است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی و بخش هایی از اراضی آذربایجان توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

وزارت خارجه ایران از ابتدای درگیری، دو طرف را به توقف سریع تنش و درگیری دعوت نموده و خواستار گفت وگوی طرف های متخاصم شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1323

به "آذربایجان یک منطقه را از ارمنستان پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان یک منطقه را از ارمنستان پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید