راه اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس بوک؛ ورود راحت تر به واقعیت مجازی

به گزارش مجله ابوذریون، در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور بدون احتیاج به حساب فیس بوک یا اینستاگرام بتوانید از هدست Quest و سایر هدست های Rift بهره ببرید. بنابراین آموزش راه اندازی Meta Quest 2 را از دست ندهید.

راه اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس بوک؛ ورود راحت تر به واقعیت مجازی

در آگوست سال 2022 میلادی، شرکت متا از حساب های کاربری متا رونمایی می نماید. در واقع بر اساس این رویه، یک سیستم Login برای کاربران Rift و متا کوئست ارائه شد تا آنها بتوانند بدون احتیاج به حساب کاربری فیس بوک یا اینستاگرام از هدست های VR همچنان استفاده نمایند. برای همین اگر شما قصد خرید متا کوئست را دارید اما از بابت راه اندازی Meta Quest 2 مقداری نگران هستید، باید گفت که این مسئله دیگر چندان مهم نیست. در ادامه راه اندازی Meta Quest 2 را بدون احتیاج به فیس بوک و اینستاگرام شرح می دهیم.

نحوه استفاده از هدست Quest و راه اندازی Meta Quest 2 بدون فیس بوک

در حال حاضر شما احتیاجی به حساب کاربری فیس بوک یا اینستاگرام برای دسترسی به هدست Quest یا Rift VR ندارید. خوشبختانه فعلا انتخاب های بیشتری برای کاربران وجود دارد. در ادامه مراحل را به ترتیب باید انجام دهید:

ساخت یک حساب متا

اگر شما به تازگی هدست Quest را تهیه نموده اید و دلتان نمی خواهد از فیس بوک یا اینستاگرام برای راه اندازی Meta Quest 2 بهره برداری کنید، روند کار بسیار ساده به نظر می رسد.

ابتدا نرم افزار متا کوئست را برای اندروید یا iOS دانلود و نصب کنید. سپس هدست VR را روشن نموده تا فرایند راه اندازی Meta Quest 2 را بتوان انجام داد. گفتنی است که کاربران داخل کشور ایران باید از نرم افزارهای دور زننده تحریم برای دانلود استفاده نمایند. در هر صورت، مراحل زیر را به ترتیب باید انجام دهید:

1. در ابتدا یک کد به شما ارائه می گردد تا هدست واقعیت مجازی خود را با نرم افزار Meta Quest جفت سازی کنید.

2. شما با یک گزینه روبه رو می شوید که آیا برای Sign-in از فیس بوک می خواهید بهره ببرید یا اینستاگرام. خوشبختانه در حال حاضر گزینه دیگری هم وجود دارد مبنی بر ساخت حساب متا با استفاده از آدرس ایمیل (Create a Meta Account with your Email address).

* با انتخاب گزینه Meta Account، شما دیگر احتیاجی به حساب اینستاگرام یا فیس بوک برای استفاده از هدست کوئست خود ندارید. با این حال شما همچنان می توانید از این سرویس ها به علت بهره برداری از قابلیت پیغام رسان در آینده بهره برداری کنید. هر چند، استفاده از سرویس های مذکور الزامی نیست.

3. بعد از راه اندازی Meta Quest 2 شما به صفحه راه اندازی پروفایل Meta Horizon منتقل می شوید. در این بخش شما می توانید نام حساب کاربری، نام و تصویر پروفایل را انتخاب کنید. بعلاوه تنظیمات مربوط به حریم شخصی خود را می توانید مشخص کنید که آیا صرفا دوستانتان می توانند اطلاعات حساب کاربری شما را ببینید یا سایر افراد هم قدرت مشاهده اطلاعات پروفایلتان را پیدا می نمایند.

جابه جا شدن به حساب کاربری متا؛ اگر جزو کاربران حال حاضر کوئست هستید

اگر شما قبلا از حساب فیس بوک به منظور استفاده از هدست کوئست یا Rift VR استفاده نموده اید، برای عدم استفاده از روش قبلی تنها کافی است به آدرس meta.com/setup بروید. بنابراین شما می توانید یک اکانت متا را ساخته و در ادامه با این گزینه روبه رو می شوید که حساب فیس بوک را از روش های Sign-in حذف و تنها از روش ایمیل برای ورود بهره ببرید.

وقتی شما حساب متا می سازید چه اتفاقی می افتد؟

اگر شما به حساب متا جابه جا شوید و بیشتر از این روش برای استفاده از هدست واقعیت مجازی می خواهید بهره ببرید، هیچ چیز قرار نیست از حساب اینستاگرام یا فیس بوک شما حذف گردد. فهرست دوست ها و پیشرفت بازی ها به طور اتوماتیک به یک حساب کاربری نو انتقال داده می گردد. البته اگر شما حساب اینستاگرام و فیس بوک خود را حذف کنید، قادر نخواهید بود از مسنجر استفاده نموده و اسامی دوستانتان را روی این پلتفرم جست وجو کنید. این یک موضوع کاملا بدیهی است.

بعلاوه به محض این که شما یک حساب کاربری متا می سازید، شما به طور مستقیم وارد بخشی می شوید تا پروفایل Meta Horizon را بسازید. شما در این بخش باید یک نام کاربری را انتخاب نموده تا در دنیای متاورس متا هورایزن به این نام شناخته شوید.

آیا واقعا به ساخت حساب متا احتیاج دارید؟

اگر حساب کوئست شما در حال حاضر به یک حساب Oculus متصل شده، شما باید برای ادامه بهره برداری از دستگاه، یک حساب کاربری متا بسازید. کاربرانی که دستگاه خود را از ماه ژانویه 2023 خریداری نموده اند، همین الان هم در حال استفاده از یک حساب کاربری متا هستند. اما شاید بپرسید با حساب کاربری متا چه کارهای دیگری هم می توان انجام داد.

حساب متا برای مدیریت اشتراک و خریدها روی فروشگاه متا کاربرد دارد که این مسئله بیشتر برای کاربران خارج از کشور کارایی دارد. در واقع فروشگاه دیجیتالی متا مکانی است که شما می توانید بازی ها و برنامه های مخصوص هدست واقعیت مجازی را تهیه کنید. در هر صورت، حتی اگر هنوز هدست Quest را خریداری ننموده اید و در آینده نزدیک می خواهید این دستگاه مجذوب کننده را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم همین الان نسبت به افتتاح یک حساب کاربری متا اقدام کنید.

منبع: pocket-lint

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 آذر 1402 بروزرسانی: 16 آذر 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2445

به "راه اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس بوک؛ ورود راحت تر به واقعیت مجازی" امتیاز دهید

1 کاربر به "راه اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس بوک؛ ورود راحت تر به واقعیت مجازی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس بوک؛ ورود راحت تر به واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید