رهبر حزب ملی اسکاتلند: باید برای جدایی از انگلیس کوشش کنیم

به گزارش مجله ابوذریون، نیکولا استورجن گفت: جانسون برای مردم اسکاتلند در معین سرنوشتشان حقی قائل نیست، اما مردم اسکاتلند برای تحقق آرمان خود مبارزه خواهند کرد.

رهبر حزب ملی اسکاتلند: باید برای جدایی از انگلیس کوشش کنیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ، نیکولا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند در واکنش به مخالفت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس گفت: جانسون برای مردم اسکاتلند در معین سرنوشتشان حقی قائل نیست، اما مردم اسکاتلند برای تحقق آرمان خود مبارزه خواهند کرد.

استورجن در نشست خبری حزب ملی اسکاتلند در شهر ادینبورو، انتخابات عمومی پیش رو در انگلیس را مهم ترین انتخابات در عمر ما توصیف و خلاصی از روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت را در کنار همه پرسی جدایی از انگلیس اولویت این حزب اعلام نمود.

وی درباره بوریس جانسون، رهبر حزب محافظه کار گفت این مرد، سخنانش جدی نیست و حزب ملی اسکاتلند، هیچ گاه از یک دولت محافظه کار، در صورت کسب نشدن اکثریت کرسی های مجلس و تشکیل دولت ائتلافی، حمایت نخواهد نمود.

استورجن به مردم اسکاتلند گفت: اگر از بحران موجود خسته اید، برای رهایی از برگزیت، به حزب ملی اسکاتلند رای دهید.

وی همچنین با رد حمایت از جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر نیز گفت: رای دهندگان ناراضی از رهبری جرمی کوربین نیز باید به حزب ملی اسکاتلند رای دهند.

به گفته نیکولا استورجن، حزب ملی اسکاتلند برای لغو روند برگزیت، اقدام خواهد نمود و تاکید نمود مردم اسکاتلند باید سرنوشت خود را در دست گیرند.

وی پیشنهاد کرد حزب کارگر، از استقلال اسکاتلند حمایت کند، زیرا به گفته وی، جرمی کوربین در سراسر دنیا، از حق مردم برای معین آینده خود حمایت می نماید و عجیب خواهد بود اگر حق اسکاتلندی ها را نادیده بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 548

به "رهبر حزب ملی اسکاتلند: باید برای جدایی از انگلیس کوشش کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر حزب ملی اسکاتلند: باید برای جدایی از انگلیس کوشش کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید