رهبر هنگ کنگ: قانون آمریکا به اعتماد تجاری ما لطمه می زند

به گزارش مجله ابوذریون، رهبر هنگ کنگ امروز (سه شنبه) ضمن اعلام چهارمین دور از اقدامات اصلاحی برای تقویت اقتصاد نابسامان این دولتشهر، هشدار داد، قوانین آمریکا که از معترضان حمایت می نمایند به اعتماد تجاری در هنگ کنگ لطمه خواهند زد.

رهبر هنگ کنگ: قانون آمریکا به اعتماد تجاری ما لطمه می زند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله ابوذریون، به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با اینکه هنگ کنگ با نخستین رکود مالی خود در یک دهه گذشته دست و پنجه نرم می نماید، کری لام، رهبر هنگ کنگ به مجله ابوذریون گفت: قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ که اخیرا به مجموعه قوانین آمریکا اضافه شد، کاملا غیرضروری بود.

این قانون، وزارت امور خارجه آمریکا را ملزم می سازد تا دست کم به صورت سالیانه تایید کند که هنگ کنگ از خودمختاری کافی برای توجیه شرایط تجاری مطلوب برای آمریکا برخوردار است و همچنین تهدید می نماید که نقض حقوق بشر با تحریم روبرو خواهد شد.

لام گفت: در حال حاضر این قانون بر اعتماد مالی تاثیر گذاشته چرا که شرکت ها پس از آنالیز این قانون نسبت به اقداماتی که ممکن است دولت آمریکا در آینده انجام دهد، شدیدا ابراز نگرانی نموده اند.

کری لام به طور مفصل درباره اقدامات بیشتری که برای بهبود وضعیت مالی انجام خواهد داد، صحبتی نکرد و تنها گفت: جزئیات در آینده نزدیک اعلام خواهند شد.

دولت هنگ کنگ پیشتر یک یاری 2.7 میلیارد دلاری را برای حمایت از اقتصاد به ویژه برای بخش های حمل و نقل، گردشگری و خرده فروشی پیشنهاد داده است.

ناآرامی های هنگ کنگ به شدت به خرده فروشی لطمه وارد نموده چرا که اعتراضات شدیدا گردشگران را وحشت زده نموده، باعث رکود صنعت گردشگری شده و به درآمد حاصله از این صنعت لطمه وارد نموده است.

در همین حال چین نیز روز دوشنبه در اقدامی تلافی جویانه در واکنش به این قانون آمریکا، هواپیماها و کشتی های نظامی آمریکایی را از ورود و توقف در هنگ کنگ منع کرد.

لام گفت: تایید چنین ورودهایی به بندر هنگ کنگ موضوعی است که به وزارت امور خارجه چین مربوط می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 610

به "رهبر هنگ کنگ: قانون آمریکا به اعتماد تجاری ما لطمه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر هنگ کنگ: قانون آمریکا به اعتماد تجاری ما لطمه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید