روسیه: آمریکا به تعهداتش درباره منع آزمایشات بیولوژیکی پایبند باشد

به گزارش مجله ابوذریون، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از آمریکا خواست تا اقدامات مشخصی برای برطرف نگرانی ها در رابطه با آزمایشات به روی سلاح های بیولوژیکی توسط پنتاگون در سایر مناطق دنیا، از جمله در خاک گرجستان، انجام دهد.

روسیه: آمریکا به تعهداتش درباره منع آزمایشات بیولوژیکی پایبند باشد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که مقامات مسکو از ایالات متحده انتظار دارند اقدامات مشخصی را در زمینه سلاح های بیولوژیکی، برای برطرف نگرانی های ناشی از اقدامات پنتاگون از جمله در گرجستان انجام دهد.

زاخارووا در تفسیر انتشار نسخه سیگنال گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در رابطه با پیمان ها و توافقات بین المللی در زمینه کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم گسترش، این مسئله را بیان نموده یادآور شد: فعالیت های نظامی و بیولوژیکی پنتاگون در مناطق مختلف دنیا از جمله در مجاورت مرزهای روسیه سؤالات جدی را به وجود آورده است، به خصوص فعالیت به اصطلاح مرکز تحقیقات سلامت عمومی ریچارد لوگار در خاک گرجستان، جایی که نظامیان آمریکایی برنامه کاربردی دوگانه ای را اجرا می نمایند که واشنگتن از آن به عنوان بخشی از اقدامات اعتمادسازی کنوانسیون منع سلاح های بیولوژیکی یاد می کند، مورد توجه واقع شده است.

وی گفت: ما از ایالات متحده می خواهیم تا مسئولیت های خود را مطابق کنوانسیون مربوط به منع آزمایشات بیولوژیکی را انجام دهد و اقدامات مشخصی برای برطرف نگرانی های فوق در نظر بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که برخورد دوگانه ایالات متحده با موضوع منع گسترش و کنترل تسلیحات، همان طور که در گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا نشان داده شده است، تعامل بین المللی در این زمینه را تضعیف می نماید.

ماریا زاخارووا در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد که روسیه شاهد کوشش های طرف ترکیه ای برای بیرون راندن تروریست هایی است که مانع از گشتزنی نیروهای پلیس نظامی در منطقه و ایجاد یک کریدور امنیتی در امتداد بزرگراه ام 4 در استان ادلب سوریه می شوند.

به گفته این دیپلمات، گروه های تندروی مخالف این اقدامات به منظور تثبیت اوضاع در منطقه هستند و در این راستا، روسیه شاهد کوشش نظامیان ترکیه برای بیرون راندن آنها از این منطقه هستند.

وی همچنین یادآور شد که وخیم تر شدن اوضاع در لیبی نشان می دهد که توافقات اجرا شده درباره برقراری رژیم آتش بس (که در ژانویه امضا شد) رعایت نمی گردد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1101

به "روسیه: آمریکا به تعهداتش درباره منع آزمایشات بیولوژیکی پایبند باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا به تعهداتش درباره منع آزمایشات بیولوژیکی پایبند باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید