شهردار تهران قول داد منابع مالی عاجل به مترو بدهد ، اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان برای کمک به مترو

به گزارش مجله ابوذریون، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از تفاهم با وزارت دفاع برای کمک به ساخت تجهیزات مترو خبر داد.

شهردار تهران قول داد منابع مالی عاجل به مترو بدهد ، اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان برای کمک به مترو

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی شایسته اصل، با بیان اینکه عقب افتادگی در کمک به مترو موجب فرسودگی ناوگان به ویژه در حوزه سیگنالینگ و مرکز فرمان شده است، گفت: شهردار تهران قول دادند که منابع مالی عاجل به مترو بدهد و اعضای شورای شهر نیز منابعی پیش بینی کردند.

شایسته اصل با اشاره به تفاهم با وزارت دفاع برای تولید قطعات گفت: یکی از رویکرد های جدی استفاده از ظرفیت های وزرات دفاع در حوزه های مختلف تولیدی است و این اتفاق در دنیا نیز مرسوم است چراکه صنایع دفاعی پیشرو در همه عرصه ها هستند و در کشورما نیز حوزه دفاعی توانمند است.

وی با بیان اینکه به ما اعلام کردند که در وهله اول فناوران و متخصصان می توانند محصولات مورد نیاز مترو را بررسی کرده و در صورت توانایی به ما اعلام کنند که چه قطعاتی را می توانند در داخل کشور تولید کنند، گفت: تفاهم های اولیه انجام شده و ما باید نیاز های خود را اعلام کنیم و آن ها پس از بررسی عنوان می کنند که در چه عرصه هایی می توانند به ما کمک کنند.

شایسته اصل با بیان اینکه البته نیاز ما به برخی قطعات عاجل است که این نیاز از مباحث و رایزنی های بلند مدت جداست، گفت: ما به صورت عاجل نیازمند قطعاتی هستیم که باید سریعا خریداری شود؛ اما به صورت موازی از ظرفیت های داخلی همچون وزارت دفاع و شرکت های دانش بنیان استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه معاونت علمی ریاست جمهوری نیز اعلام آمادگی کرده تا از توان شرکت های دانش بنیان برای کمک به حل مسائل مترو استفاده خواهد کرد، اضافه نمود: البته سه کشور نیز برای کمک به متروی تهران اعلام آمادگی کردند که بخشی از رایزنی ها و کار قبل از مدیریت بنده در مترو بوده و نامه نگاری شده و برخی کشور ها نیز سالهاست با مترو کار می کنند و قطعات عاجل را عمدتا از این کشور ها خریداری می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2087

به "شهردار تهران قول داد منابع مالی عاجل به مترو بدهد ، اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان برای کمک به مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران قول داد منابع مالی عاجل به مترو بدهد ، اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان برای کمک به مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید