لزوم حضور فعال رگولاتوری در آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در جمع مدیران و معاونان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حضور یافت و از بخش های مختلف این سازمان تماشا کرد. در این ملاقات، رئیس سازمان و معاونان گزارشی از اقدامات اجرا شده در سازمان و چالش های پیش رو در حوزه رگولاتوری مطرح کردند.

لزوم حضور فعال رگولاتوری در آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، زندگی بشر را دگرگون نموده است، گفت: اکنون زندگی ها بدون استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری ارتباطات و اطلاعات سخت شده و این بخش همه عرصه های زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است. در چنین شرایطی، دولت باید خود را به روز نموده و ابزارهای حفاظت از حقوق مردم در این فضا را فراهم کند.

زارع پور با تأکید بر اهمیت نقش رگولاتوری گفت: با افزایش کاربردهای ارتباطات و خدمات فناورانه پایه، نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و در کل نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر می گردد؛ بنابراین باید تنظیم گری حوزه خدمات فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه اعمال حاکمیت به معنای حفظ حقوق مردم است، گفت: اگر می خواهیم واقعاً حافظ حقوق مردم در فضای مجازی باشیم باید پرقدرت تر از گذشته و در عمل ظاهر شویم و به اعتقاد من مجموعه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مغز متفکر این حوزه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت تجهیز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ابزارهای تازه برای استیفای حقوق مردم در فضای مجازی گفت: در اعمال حاکمیت سازمان تنظیم مقررات، به روزرسانی در تنظیم گری لازم است تا هر جا که احساس شد حقوق مردم در حال تضییع است با قوت و قدرت ورود کند.

وی با اشاره به آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی در کمیسیون ویژه مجلس بر حضور فعال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارائه نظرات کارشناسی در جلسات این کمیسیون تاکید نمود و گفت: ابزار اعمال حاکمیت ما در حوزه ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و نباید این ابزار دچار خدشه گردد. بنابراین لازم است که در آنالیز این طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور فعال داشته باشد و همه جوانب با تمرکز بر دیدگاه های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

زارع پور با انتقاد از توسعه نامتوازن اینترنت ثابت و همراه در کشور گفت: باید در دوره تازه هم توسعه دسترسی همراه و هم ثابت مورد توجه جدی قرار گیرد و در عین حال، نگاه و توجه ویژه ای به توسعه دسترسی ثابت به وسیله فیبرنوری به منازل و بنگاه ها صورت گیرد به گونه ای که مردم در دو سال آینده ثمرات آن را لمس نمایند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سامانه هایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور الکترونیکی کردن خدمات راه اندازی نموده یا در دست راه اندازی دارد، گفت: آنچه واضح است در این سازمان کارهای خوبی انجام گرفته اما پیوست مناسب اطلاع رسانی برای معرفی سامانه های کاربردی طراحی نشده است و هنوز بسیاری از این سامانه ها برای مردم ناشناخته اند؛ بنابراین باید سامانه های خدمات رسان را با طراحی پیوست رسانه ای مناسب سریع تر تکمیل و در دسترس مردم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1961

به "لزوم حضور فعال رگولاتوری در آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حضور فعال رگولاتوری در آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید